LeBron o potezi Dončića: “Človek, to je preprosto noro.”

Niz 4 porazov so pri Dallasu končno prekinili s sinočnjo zmago nad Indiana Pacers s 127:104. Mavsi so tako obudili tudi upanje na končnico.

Slovenski zvezdnik Luka Dončić je v 28 minutah dosegel 25 točk, šest skokov in sedem podaj, ena izmed njih pa je bila neverjetna in je na noge zagotovo spravila marsikoga.

Dallas je zmago nedvomno potreboval, posebno po zadnjih dveh porazih proti skromnemu Charlottu. To je bila 37. zmaga (imajo sicer 39 porazov) za Dallas v sezoni. To pa jih ta trenutek uvršča na 11. mesto na zahodni konferenci.

Luka Dončić se je podpisal pod najlepšo potezo na tekmi – izjemno podajo iz kota igrišča, kjer sta ga proti avt liniji potiskala košarkarja Indiane Andrew Nembhard in Timothy John McConnell. Luka je opazil na trojki čakajočega Jadena Hardyja, ki je sprejel žogo in zadel.

Podaja je seveda dosegla LeBrona Jamesa, ki je potezo Slovenca pospremil z besedami: “Človek, to je preprosto noro.”

Igro je po tekmi komentiral tudi Rick Carlisle, nekdanji trener Dončića pri Dallasu, aktualni trener Pcersov: “Bilo je težko. Luka je imel nekaj podaj, ki so bile neverjetne, take, ki jih lahko pričara le en igralec na svetu,” je dejal.