LeBron in Lakersi v hudih težavah

Lakersi v hudih težavah

Phoenix je zmagal na peti tekmi serije proti Los Angeles Lakersom. Ti so igrali brez Anthonyja Davisa, ki se je poškodoval tekmo prej. Končni rezultat tekme, ki bi lahko bila odločilna je bil 115:85.

Devin Booker in druščina so hitro in zanesljivo začeli peto tekmo serije proti aktualnim prvakom. V prvi četrtini so si nabrali prednost osmih točk, pravo premoč pa so pokazali v drugi četrtini, ki so jo dobili s 32 proti 10. Prednost je ob polčasu tako znašala že trideset točk, ki je niso izpustili iz rok. Zaostanek tridesetih točk ob polčasu je bil za Lakerse »dosežek«, ki ga niso videli že petindvajset let.

LeBron James: 24 točk, 7 podaj, 5 skokov

Kyle Kuzma: 15 točk

Talen Horton-Tucker: 11 točk, 11 skokov

Andre Drummond: 7 točk, 13 skokov

Dennis Schroder: 0 točk

Kentavious Caldwell-Pope: 0 točk

V tretji četrtini je udarec v poškodovano ramo prejel Chris Paul in odšel iz igre. Zaradi preventivnosti ga trener ni več poslal na igrišče, saj je bila tekma že skoraj odločena.

»Razbili so nas, čisto preprosto,« je po tekmi povedal James, ki je 17 od svojih 24 točk dosegel v tretji četrtini. Dvorano je zapustil nekaj minut pred koncem. Phoenix je kot ekipa zabeležil petnajst podaj več in iz igre metal trinajst odstotkov boljše. Še večja razlika v sami igri se je opazila, ko je James zapustil igro.

Devin Booker: 30 točk, 7 skokov, 5 podaj

Cameron Payne: 16 točk, 4 skoki

Mikal Bridges: 13 točk, 6 skokov, 3 podaje, 3 ukr. žoge, 2 blokadi

Cameron Johnson: 11 točk

Serija se s šesto tekmo seli v Los Angeles, kjer se bodo morali Lakersi bolj potruditi, da iztržijo tisto zloglasno sedmo tekmo prvega kroga serije. Tekma je na sporedu v noči iz četrtka na petek ob 04:30.