Krka z zmago v končnico z drugega mesta, Gorenjska gradbena družba Šenčur peti

Ljubljana – Zadnji dve tekmi drugega dela Lige Nova KBM sta odločali o mestih, s katerih bodo štirje klubi, ki so bili aktivni danes, vstopili v končnico državnega prvenstva. Z zmago v Domžalah je Krka zasedla drugo mesto, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa v končnico po današnji zmagi nad Terme Olimia Podčetrtek vstopa s petega mesta. Končnica Lige Nova KBM se bo začela 4. maja.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA
7. kolo – Liga za prvaka
Sobota, 1. maja
TERME OLIMIA PODČETRTEK : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 71:84 (17:25, 18:20, 22:27, 14:12)
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 8, G. Škorjanc 13, Ž. Švigelj 2, Čebular 16, Cerkovnik 8, Tomažič 10, A. Švigelj 2, Atanacković 6, Vasilić 6.
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 11, Bubnić 4, Novak 15, Martinčič 17, Fifolt 6, Kralj 27, Strmčnik 4.
Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčurja so še tretjič v tej sezoni premagali Terme Olimia in tako ob enakem številu točk v drugem delu kot Podčetrtani osvojili peto mesto v ligi za prvaka. Gorenjci so redni del zaključili s 16-12 oziroma 3-7 v drugem delu in se bodo v četrtfinalu na dve zmagi (prva tekma 4. maja) pomerili s Helios Sunsi. Terme Olimia Podčetrtek (13-15/3-7) se bo v četrtfinalu srečal z Rogaško.
Čeprav so gostje nastopili brez prvega strelca ekipe Dina Murića, jim gostitelji v polni zasedbi niso bili kos. Šenčurjani so dobili prve tri četrtine, v zadnji pa so domači, ki so izgubljali že za 22 točk, delno omilili poraz.
Dva igralca Gorenjske gradbene družbe Šenčurja sta imela statistični indeks 26. David Kralj je dosegel 27 točk (met 9:15), Jan Novak pa je zbral 15 točk, 7 skokov, 6 podaj in 3 ukradene žoge. Sedemnajst točk je dodal Nejc Martinčič (trojke 3:6). Pri domačih, ki so v zadnjih sedmih tekmah zmagali le enkrat, sta bila najbolj učinkovita Sandi Čebular s 16 točkami in Gašper Škorjanc s 13.
HELIOS SUNS : KRKA 54:76 (11:17, 17:16, 21:27, 5:16)
Helios Suns: Ferme 3, Bratec 9, Oman 2, Sekulović 6, Lorbek 1, Mahkovic 13, Vujasinović 3, Hirschmann 2, Kelly 15.
Krka: Stergar 2, Stipčević 11, Barič 7, Kosi 10, Škifić 8, Škedelj 2, Lapornik 26, Rebec 4, Vučetić 6.
Košarkarji Krke so z zmago v Domžalah osvojili drugo mesto v ligi Nova KBM za prvaka, kar pomeni, da bodo imeli ob morebitni uvrstitvi v polfinale prednost domače dvorane. V četrtfinalu na dve zmagi, ki se bo začel v torek, 4. maja, in nadaljeval čez dva dni, se bodo Novomeščani, ki so redni del končali z izkupičkom 22-6 oziroma 6-4 v drugem delu, merili s Šentjurjem, Helios Suns (21-7/5-5) pa čaka Gorenjska gradbena družba Šenčur. Preostala četrtfinalna para sta Cedevita Olimpija – Hopsi Polzela in Rogaška – Terme Olimia Podčetrtek.
Krka je do odločilne prednosti prišla z delnim izidom 18:2 na začetku drugega polčasa. Od izenačenega rezultata na 33 je imela v 25. minuti 16 točk prednosti.
Prvi strelec domačih je bil Reginald Kelly s 15 točkami, pri gostih pa je izstopal Luka Lapornik s 26 točkami (indeks 28) in z metom za tri točke 7:9. V delnem izidu 18:2 je Lapornik dosegel 14 točk in zadel štiri trojke.