Krka ugnala vodilni Šenčur

Ljubljana – V Šenčurju se je z gostovanjem Krke začelo 9. kolo Lige Nova KBM. Pred televizijskim avditorijem so bili boljši igralci Krke in suvereno premagali domačo ekipo. Ostale tekme 9. kola Lige Nova KBM se bodo odigrale ob koncu tedna.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
9. kolo
Sreda, 1. december

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : KRKA 72:94 (22:23, 18:28, 19:21, 13:22)
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 6, Ožegovič 10, Rojc 18 (12:13), Martinčič 11 (2:3), Malovčič 5 (1:2), Daneu 3 (1:3), Rebec 9, Ahmedović 10.
Krka: French, Gibbs 10 (1:2), Stipčević 10 (5:5), Špan 2, Kosi 5 (1:2), Stipaničev 25 (1:2), Škedelj 2, Lapornik 6 (1:2), Macura 13 (0:1), Thomas 21 (2:2).
CELOTNA STATISTIKA
Košarkarji Krke so dobili derbi 9. kola Lige Nova KBM. V gosteh so premagali vodilni GGD Šenčur s 94:72 in so izkupičkom 7-1 ob Helios Suns najbolj učinkovita ekipa na lestvici.
Zgolj en poraz (proti ECE Triglav) so pred tekmo imeli tudi košarkarji z Gorenjske, ki pa se z izjemo uvodne četrtine niso mogli kosati z razpoloženimi gosti. Novomeščani so temelje za zmago postavili z delnim izidom 15:5 ob zaključku prvega polčasa, v nadaljevanju pa so suvereno držali razliko okoli desetih točk in vprašanje zmagovalca rešili pred končnico.
Pri Krki je pet igralcev imelo dvomestne številke točk. Jakov Stipaničev je dosegel 25 točk (trojke 6:9), nova okrepitev Adonis Thomas jih je zbral 21 (met 8:14), trinajst jih je prispeval Jurij Macura, po deset pa Temple Gibbs ter prvi strelec lige Nova KBM Rok Stipčević (povprečje 21 točk).
V domači vrsti je v odsotnosti prvega strelca Rama Rizvića največ točk dosegel Matej Rojc (18 točk, 6 podaj).
Preostale tekme 9. kola Lige Nova KBM bodo konec tedna. V petek je na sporedu Zlatorog Laško – Terme Olimia Podčetrtek, v soboto pa Helios Suns – ECE Triglav, Hopsi Polzela – Nutrispoint Ilirija in Šentjur – Rogaška.
GGD Šenčur bo naslednjo tekmo igral 13. decembra, in sicer doma proti Nutrispointu Iliriji, Krka pa bo naslednji teden dvakrat stopila na parket v Ligi Nova KBM; 7. decembra jo doma čakajo Hopsi, dva dni pozneje pa Zlatorog v Laškem.