Krka obdržala mesto v ABA ligi

Košarkarji Krke so v zadnjem, 26. krogu Lige ABA v Beogradu izgubili z FMP-jem s 85:91 (30:26, 18:19, 20:21, 17:25). Kljub porazu so uspeli obdržati 12. mesto, ki vodi neposredno v Ligo ABA tudi v prihodnji sezoni.

Liga ABA, 26. krog, 26.4.
FMP – Krka 91:85
(26:30, 19:18, 21:20, 25:17)
Krka: Medved, Stergar, Stipčević 17 (3 sk, 4 as, 3 prid.žoge), Vrabac 15 (3 sk, 3 as, 2 prid.žogi), Barič 20 (6/7 za 3, 5 as), Kosi 4 (2 sk), Škifić 15 (7 sk, 2 as), Škedelj, Lapčornik 13 (5 sk, 3 as), Vučetić 1 (3 sk), Milovanović.

Krkaši so začeli v peterki Rok Stipčević, Luka Lapornik, Adin Vrabac, Jure Škifić in Jan Kosi. Ob koncu četrte minute je bil izid izenačen na 9, potem pa so Krkaši s sedmimi zaporednimi točkami ušli na 16:9 in domači trener Guša je vzel minuto odmora. Sledila je serija štirih domačih trojk, s katerimi so prišli do izenačenja na 21. Krkaši so po trojki Nejca Bariča le dobili prvo četrtino s 30:26. Na začetku 12. minute so imeli Krkaši največjo prednost na tekmi, +8 (35:27). Domači so z delnim izidom 11:3 sredi 16. minute prišli do izenačenja na 38. Krkaši so z minuto odmora njihov nalet ustavili in polčas dobili z 48:45.

Drugi polčas so Krkaši odprli s štirimi točkami za 52:45, potem pa so domači z delnim izidom 9:2 prišli do izenačenja na 54. Krkaši se niso dal, spet prišli do minimalnega vodstva in po 30. minutah so vodili z 68:66. Ob koncu 33. minute je bilo 74-70, nato pa so domači z devetimi zaporednimi točkami ušli na 79-74. Krkaši so nazadnje do vodstva prišli sredi 38. minute, ko je bilo po trojki Bariča 82-81, potem pa jim je zmanjkalo moči za samo končnico in FMP je prišel do zaslužene zmage.

Dalibor Damjanović, trener Krke:
“Na to tekmo smo se pripravljalo kot na vsako drugo, seveda z mislijo, da moramo tekmo dobiti. Želja je bila velika in svojim fantom ne morem ničesar zameriti, saj so se borili in igrali do konca. Tudi FMP je odigral korektno do samega konca z željo po zmagi. Čestitke njihovim igralcem, čestitke tudi mojim fantom. Mi smo bili v res težkem ritmu, saj je to že naša šesta tekma v 11 dneh. Vsa čast, da so lahko sploh še stali na nogah. Zahvalil bi se tudi ostalim moštvom, ki so zadnjo tekmo odigrali normalno na zmago. Glede na to, da imamo dve zmagi s Splitom, ki je izgubil doma z Borcem, se mi zdi realno, da smo neposredno obstali v ligi. Splitu pa želim vso srečo v kvalifikacijah za obstanek v ligi.”

Nejc Barič, igralec Krke:
“Čestitke soigralcem in strokovnemu štabu za 40 minut korektno odigrane tekme. Na koncu nam je zmanjkalo moči, saj je bila to naša šesta tekma v 11 dneh, tako da smo vseeno lahko zadovoljni z izidom. Z današnjim dnem smo tudi uradno ostali v Ligi ABA, zato imamo razlog za veselje. Borbenost, s katero smo odigrali današnjo tekmo, pa moramo zadržati do konca sezone  v slovenskem prvenstvu.”

Vanja Guša, trener FMP-ja:
“Zelo težka tekma po tem, ko smo si v prejšnjih tekmah uspeli zagotoviti obstanek in za nas zelo dobro osmo mesto. Imeli smo nekaj težav s poškodbami, a so igralci odigrali pošteno zadnjo tekmo in dali vse od sebe. Čestitke Krki, ki dobro odigra v zadnjih dveh mesecih. Imeli so naporen ritem, čeprav so proti Olimpiji v zadnji tekmi spočili ključne igralce. Prišli so po zmago, ni jim uspelo, a je Partizan naredil svoje.”

Krkaši so ABA ligo končali z osmimi zmagami in 18 porazi v krogu z Borcem in Splitom, v katerem imajo tako kot Borac tri zmage in poraz, Split pa ima štiri poraze. Zaradi slabše koš razlike z Borcem so na koncu osvojili 12. mesto, ki prinaša igranje v Ligi ABA tudi v prihodnji sezoni.