Krka in Šenčur do prvih prvenstvenih zmag v 2021

V zadnjih dveh tekmah 14. kola 1.SKL sta obe domači ekipi poskrbeli, da sta zmagi ostali doma. Krka je suvereno ugnala Hopse, Šenčur pa je strl odpor žilave ekipe iz Šentjurja. V tem tednu bodo odigrane vse tekme 15. kola, že v sredo tudi s televizijskim prenosom na Sportklubu.

14. kolo
Ponedeljek, 11. januarja

KRKA : HOPSI POLZELA  92:71 (27:11, 18:18, 24:23, 23:18)
Krka: Medved 2, Stergar 12, Jančar Jarc 5, Camphor 13, Kosi 2, Škifič 18, Škedelj 7, Rebec 15, Vučetić 9, Milovanović 9.
Hopsi Polzela: Copot 9, Jurček 2, Mikulić 16, Miljković 4, Goltnik 2, Carver 6, Kosič 18, Habot 11, Kureš 3.
Krka je po več kot dveh tednih, ki so jih igralci in strokovno vodstvo preživeli v karanteni zaradi okužb v moštvu, zanesljivo premagala Hopse s Polzele in se z izkupičkom 12-2 znova zavihtela na vrh lestvice 1. SKL. Hopsi na drugi strani imajo po desetem porazu le še teoretične možnosti za uvrstitev v ligo za prvaka oziroma med prvih pet ekip. Novomeščani so večji del naloge opravili že v prvi četrtini, ki so jo dobili s 27:12. V nadaljevanju so izkušeno zadržali razliko, trener Vladimir Anzulović pa je lahko enakomerno razdelil minutažo in priložnost ponudil vsem dvanajstim igralcem.
V prvem polčasu jo je odlično izkoristil Jure Škifič (trojke 4:4), ki je v tem delu dosegel 15 od svojih 18 točk, v drugih dvajsetih minutah pa so se razigrali Jan Rebec (trojke 5:6), ki je zadel pet od šestnajstih trojk Krke (16:26), Roderick Rodney Camphor (13 točk) in Leon Stergar (12 točk, 6 podaj). Pri gostih je izstopal Žan Kosič z 18 točkami, osmimi podajami in šestimi skoki.
Krka bo tekmo 15. kola v Rogaški Slatini igrala čez manj kot 48 ur, Hopsi pa bodo naslednjič na igrišče stopili šele 23. januarja v Podčetrtku.

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ŠENTJUR 87:59 (26:20, 17:20, 24:22, 23:21)
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 5, Bubnić 20, Novak 5, Rojc 6, Murić 26, R. Rizvić 6, Martinčič 12, Kralj 8, Strmčnik 2.
Šentjur: Habat 9, Špan 13, Tabak 3, Đapa 14, Mitrović 3, Samac 15, Ledl 4, Nemanič 10, Ahmedović 12.
Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so z deseto zmago naredili velik korak k ligi za prvaka SKL. Neposrednega tekmeca iz Šentjurja, ki je pri izkupičku 8-6, so premagali z 90:83. Gorenjci so do odločilne prednosti prišli šele v zadnji četrtini, ko so z bolj agresivno obrambo zaustavili napade gostov in hkrati z učinkovito igro na drugi strani povedli z dvomestno prednostjo (77:67). Pred tem sta se ekipi štirinajstkrat izmenjali v vodstvu, izid pa je bil osemkrat izenačen.
Najboljši strelski večer v sezoni sta imela Dino Murić in Dražen Bubnić. Prvi, sicer tudi vodilni strelec 1. SKL (povprečje 19,1 točke) je dosegel 26 točk in zbral 12 skokov, Bubnić pa je bil z 20 točkami (met 8:12) drugi strelec tekme. Pri Šentjurju je imelo pet igralcev dvomestno število točk, največ Domagoj Samac – 15 točk, 9 skokov.
GGD Šenčur ima do konca prvega dela še štiri tekme – naslednjo bo igral 16. januarja v Laškem, Šentjur pa tri. V soboto, 16. januarja, bo gostil ECE Triglav.