KRAJA DESETLETJA: Kako in zakaj, je Zvezda v Ljubljani prišla do podaljška

Druga tekma polfinalnega obračuna ABA lige med Cedevito Olimpijo in Crveno Zvezdo je še enkrat več upravičila pričakovanja. V Stožicah smo bili priča pravi srhljivki, ki jo je konkretno začinila tudi sodniška trojka.

Srečanje so bolje odprli gosti, ki so že v prvi četrtini povedli za kar 12 točk. Zmaji so se na krilih navijačev pobrali in že pred polčasom vzpostavili ravnovesje na parketu. V drugem polčasu so se Ljubljančani prebudili in držali vodstvo vse do zadnje minute. Po tem pa se je na terenu zakuhalo.

Edo Murić je 3,7 sekund pred koncem z uspešno izvedenima prostima metoma postavil izid 76-.73. Sledila je minuta odmora gostov, temu pa je sledil najbolj sporen napad na tekmi. Austin Hollins je iz avta podal žogo do Nikole Ivanovića, ta je zgrežil za tri pod košem pa je do skoka prišel Luka Mitrović. Žogo je krilni center Zvezde ujel in dosegel koš, nad njim pa je Zoran Dragić napravil tudi osebno napako. Vse to se je dogajalo po zvoku sirene zato je celotna dvorana pričakovala, da bo koš, ki so ga sprva sodniki priznali, razveljavljen. A na presenečenje 9000 glave množice je sodniška trojka koš priznala in Mitrović je imel na voljo še prosti met za izenačenje. Uradna razlaga dogodka je jasna: prekršek nad Mitrovićem je bil storjen pred zvokom sirene in ko je nad igralcem storjen prekršek se ura ustavi in koš pod osebno napako velja. Tudi ta razlaga večine košarkarske javnosti ni prepričala, saj je bila tudi osebna napaka storjena po zvoku sirene.

Na srečo so se zmaji pred podaljškom uspeli dovolj zbrati, da so v dodatnih petih minutah popolnoma nadigrali gost. Srečanje se je končalo z izidom 88-80, vrhunce in sporen zaključek tekme pa si lahko ogledate v spodnjem posnetku.