Koper Primorska gladko ugnala slovaške prvake

Košarkarji Koper Primorske so na drugi pripravljalni tekmi pred novo sezono premagali zasedbo Interja iz Bratislave. Na dvoboju slovenskih in slovaških prvakov so bili prvi v domači Areni Bonifika boljši s 83:59.

Primorski tigri so tekmo nadzorovali potek tekme skozi vseh 40 minut ter se obenem izkazali s številnimi atraktivnimi potezami, ki bodo od jeseni dalje navduševale njihove pristaše. Najvišjo prednost do odhoda na glavni odmor so si sicer priigrali z zvokom
sirene, potem ko je Lance Harris zadel za vodstvo z 11 točkami (38:27).

Omenjeni Američan se je po vrnitvi na igrišče znova izkazal. Z drugo in tretjo trojko v nizu je Koper Primorsko hitro popeljal na +17 (44:27, 47:30). Za tem so se mu priključili še soigralci. Sredi 26. minute je po dveh zaporednih koših
Žan Mark Šiško naskok prvič povišal preko 20 točk (53:32), tigri pa so nato tekmo proti izbrancem
Aramisa Nagllića, nosilca srebrne kolajne z olimpijskih iger leta 1992 v Barceloni le še suvereno pripeljali h koncu.

Najboljši strelec Koper Primorske je bil Harris s 16 točkami, ducat pa jih je dodal

Marko Jagodić-Kuridža. Prve minute v članskem dresu si je s trdim delom na treningih prislužil tudi mladinec
Rok Nemanič in jih izkoristil za štiri točke.

Z obračunom proti tekmecu iz slovaške prestolnice so tigri sklenili drugi teden priprav. Naslednji pripravljalni obračun jih čaka prihodnji ponedeljek, ko se bodo v hrvaškem Poreču po robu postavili ruskemu prvoligašu iz Revde.

Alen Hodžić, kapetan Koper Primorske:
“V začetku priprav na treningih trdo delamo, na pripravljalnih tekmah pa popravljamo napake v igri ter se uigravamo z novinci. Za nami je druga tekma, na kateri smo dosegli visoko zmago, a tekmec niti približno
ni bil podoben tistim, ki nas čakajo v bojih za najvišja mesta v državnem prvenstvu ter Ligi ABA. Pred nami je še precej dela.”