Klavžarju ni uspelo napredovati v ligo ABA

Split bo še vsaj eno sezono igral v ligi ABA (vir: ABA-liga.com)

Split si je z zmago nad Spars Sarajevo zagotovil igranje v ligi ABA za naslednjo sezono. Po dokaj tesni prvi četrtini, so člani hrvaškega kluba prestavili v drugo prestavo in na koncu več kot zasluženo zmagali z rezultatom 90:60. Ekipa, ki jo vodi Mile Karakaš, si je z zmago v dodatnih kvalifikacij izborila mesto v elitnem regionalnem tekmovanju v naslednji sezoni.

V tretji in odločilni tekmi kvalifikacijskega turnirja za uvrstitev v ligo ABA, sta se ponovno pomerila ekipi Splita in Spars Sarajevo. Po izenačeni prvi četrtini, ki jo je Split dobil s tremi točkami razlike (19:16), pa je sledila druga četrtina. Z delnim izidom 12:0 so hitro pobegnili nasprotniku in drugo četrtino dobili s kar 28:10. Tekmo so nato mirno pripeljali do konca (90:60) in se veselili zagotovljenega mesta v naslednji sezoni lige ABA. Odločilen je bil tudi skok, ki se je močno nagnil v korist splitske ekipe (34:26).

Junak večera je bil brez dvoma veteran Mateo Kedžo, ki je v samo sedmih minutah dosegel 13 točk brez zgrešenega meta. S tem dosežkom je postal tudi prvi strelec dvoboja in posameznik z najboljšim +/-, ki je znašal kar +17.

Roko Leni Ukić je za Split dodal 12 točk, naš Blaž Mesiček ni zaigral. Pri sarajevskemu klubu pa sta po 11 točk dosegla Kenan Kamenjaš in Nedim Buza. Slovenski košarkar Nejc Klavžar je dosegel 5 točk. Ekipa Spars Sarajevo bo tako tudi v naslednji sezoni tekmovala v ligi ABA2 in se potegovala za vstop v elitno ABA.