Kaj za vraga se dogaja s podprvaki lige NBA?

Goran Dragić se je po karanteni vrnil na parket, a s svojo zdesetkano ekipo, ki je lani končala kot podprvak lige NBA, nadaljuje niz porazov. Sinoči so bili s 100:120 boljši košarkarji Detroita,  trenutno najslabša ekipa sezone.

Zaradi protokola ob covidu-19 sta manjkala Jimmy Butler in Avery Bradley, zaradi pa poškodbe pa Tyler Herro in Meyers Leonard. A kljub temu, da se je iz samoosamitve vrnilo šest košarkarjev Vročice, med njimi tudi Dragić in Bam Adebayo, so bili varovanci Erika Spoelstre vnovič le bleda senca samih sebe iz končnice v Orlandu.

Ključno razliko so Pistonsi naredili v tretji četrtini. Miami, ki je lani zasluženo pridobil sloves trdožive in požrtvovalne ekipe, je v tem delu srečanja praktično brez obrambe Detroitu pustil, da pridejo do delnega rezultata 19:38 – najboljša četrtina Pistonsov v slabih dveh letih. Največ je Miami zaostajal za 23 točk, kar se mu je v letošnji sezoni pripetilo že štirikrat. Lani so se v tem položaju znašli na vseh  73 tekmah rednega dela. Trenutno zasedajo 11. mesto Vzhodne konference z le štirimi zmagami in sedmimi porazi. Detroit jim je prizadejal tretjega zapored.

Za Motorno mesto je bila to šele tretja zmaga v sezoni in z razmerjem 3-9 še vedno ostajajo najslabša ekipa v ligi.

Adebayo je bil z 28 točkami (iz igre 8/11, prosti meti 12/12) najučinkovitejši košarkar tekme, Dragić se je izkazal z dvojnim dvojčkom (12 točkam in  10 podaj). Pri gostih je  Jerami Grant dosegel 24 točk, Derrick Rose pa je s 23 točkami s klopi spomnil na MVP-sezono 2010/11. Podprvaki lige NBA bodo priložnost, da se odkupijo imeli že v ponedeljek, ko bo ob 21. uri po slovenskem času ponovitev medsebojnega srečanja.