K40: Za nami je pestra polovica decembra

5. krog – 1. Liga K40 – Skupina 1
KK Komenda : Megaflor Kranj 91:89 (18:22, 30:24, 23:19, 20:24)
Statistika tekme

Komenda je gostila ekipo Megaflor, ki je morala v zadnjem napadu priznati premoč domačinom, ki so zadeli trojko v zadnjem napadu.

Izenačena tekma, ki skozi zadnje tri leta predstavlja pravi gorenjski derbi. Komenda je tudi na povratni tekmi slavila zmago z minimalno prednostjo. V prvem delu so bolje igrali parketarji, ki so povedli za štiri točke. Do konca prvega polčasa so domačini prednost izničili in povedli za dve točki. Tudi v nadaljevanju so domačini narekovali ritem, do zadnjih nekaj minut, ko so gostje ponovno povedli. V zadnjem napadu pa so domači igralci ob zvoku sirene zadeli trojko za zmago z rezultatom 91:89. Pri domačih je 26 točk zabeležil Anže Štern, pri gostih pa 31 Gregor Hlebec.

Anže Štern, Komenda: Izjemno izenačena tekma, ki se je odločila v zadnjem napadu v naš prid. Skozi tekmo smo se borili ter zadevali koše ob pomembnih trenutkih. Izkoristili smo naše prednosti, kar nam je na koncu prineslo rezultat. Čestitke nasprotniku za tekmo.
Gregor Hlebec, Megaflor: Zanimiva tekma, ki pa smo jo žal izgubili v zadnji sekundi. Čestitke Komendi za zmago.

5. krog – 1. Liga K40 – Skupina 2
KK Ihan : KK Logatec 66:61 (16:19, 14:11, 14:16, 22:15)

Ihan je z zmago proti Logatcu izkoristil priložnost in z zmago osvojil drugo mesto v Skupini 2 še pred zadnjim krogom.

V tekmo so gostje vstopili z dejstvom, da imajo že zagotovljeno prvo mesto in tako dali prednost mlajšim igralcem. Logatec je bolje začel tekmo in po prvih desetih minutah vodil za tri točke. Domačini so do konca prvega polčasa izničili prednost in na glavni odmor odšli z minimalnim zaostankom. V nadaljevanju so se igralci Ihana zbrali in tekmo v zadnji četrtini obrnili sebi v prid. Pri domačih je Aljaž Belingar dosegel 17 točk, pri gostih pa Anže Bečaj 20.

Žiga Božjak, Ihan: V napeti tekmi smo zmagali, ker smo bili boljši. Realno smo favoriti za končno zmago, če bomo nadaljevali v tem ritmu. Sam sem končno dosegel pozitiven efficiency, kar ni ravno pogost pojav! Čestitke soigralcem za dobro partijo.
Julijan Grgič, Logatec: Tekma za nas ni imela nobenega vpliva, zato smo se odločili, da bodo dobili priložnost naši mlajši košarkarji. V igri se je poznala odsotnost naših starejših igralcev. V ključnih minutah igre smo prehitro zaključevali napade in nismo bili dovolj mirni, da bi speljali tekmo sebi v prid. Kljub temu so na trenutke moji fantje pokazali, da znajo odigrati tako kot se od njih pričakuje. Čestitke Ihanu za zmago.

4. krog – 1. Liga Skupina 3
KK Žiri : Sežana 55:77 (12:17, 14:19, 15:15, 14:26)

Sežana je tokrat gostovala v Žireh, kjer so se jim domačini v prvi četrtini dobro upirali, nato pa je prednost iz minute v minuto naraščala. Sežana bo z zabeleženo drugo zmago uvrščena najmanj na drugo mesto v svoji skupini. Žirovci pa se bodo v skupini tretjih borili za TOP8.

Tekma se je začela izenačeno, nato so gostje povedli z dvomestno prednostjo, ki so jo zadržali tudi v drugem polčasu. V zadnji četrtini so se igralci Sežane napadalno sprostili in tako zabeležili visoko zmago v Žireh. Pri domačih je 18 točk dosegel Grega Erznožnik. Pri gostih je 20 točk zabeležil Zoran Lazarevski.

Jaka Dolenc, KK Žiri: Najprej čestitke Sežani za zasluženo zmago. Naša ekipa je bila tokrat oslabljena na visokih položajih tako, da smo v napadu večinoma zaključevali z meti od daleč. V prvem delu in na začetku tretje četrtine smo še nekako držali priključek, potem pa je gostujoča ekipa strnila svoje vrste v obrambi. Na sredini zadnje četrtine je Sežana povedla za 20 točk in zmagovalec je bil odločen.

4. krog – 1. B Liga K40
KK Kočevje : Lisjaki Šentvid 80:54 (17:15, 21:7, 22:18, 17:14)

Kočevski medvedje so v petek gostili Lisjake iz Ljubljane. Domačini so v drugi četrtini naredili razliko in ugnali goste iz Ljubljane.

Tekma se je začela izenačeno, in gostje iz Ljubljane so v prvih desetih minutah držali stik z Kočevci. V nadaljevanju tekme so domačini pobegnili na prednost višjo od 15 točk, kar pa je bil za goste previsok zalogaj. Kljub porazu Lisjaki iz Ljubljane, ki prvič igrajo kakršno koli ligo, napredujejo iz tekme v tekmo in nabirajo potrebne izkušnje za naslednje tekme. Pri domačih sta 17 točk dosegla Tomi Kolarič in Simon Malnar, pri gostih pa jih je prav tako 17 dosegel Matic Miklavčič.

Matija Petek, Kočevje: Po medlem začetku nam je uspelo v drugi četrtini razviti svojo igro. Tako prva peterka, kot klop, sta vseskozi držala visok ritem igre, ki ga gostje niso zdržali. Zasluženo smo slavili z visoko razliko. Čestitke gostom za borbeno predstavo.
Matic Miklavčič, Lisjaki: Čestitke Kočevju za dobro igro. To tekmo smo začeli obetavno, a na koncu vendarle izgubili. Vse smo stavili na požrtvovalno igro, ki se nam je obrestovala na začetku, vendar nas je izkušenejša ekipa Kočevja na koncu premagala z uspešno uigranimi akcijami.

4. krog – 2. Liga K40
Lokar PR Sodiš : KAJA Grosuplje 48:62 (9:17, 14:11, 9:12, 16:22)
Statistika

Grosupeljčani so v Kranju gostovali pri ekipi Lokal pr Sodiš. Domačini so morali priznati premoč gostom.

Tekmo so bolje odprli gostje, ki so z dobro obrambo pridobili osem točk prednosti. Sledila je druga četrtina, kjer so domači zaostanek znižali na pet točk. V drugem polčasu so se gostje sprostili in do konca tekme prednost povišali na 14 točk. Končni rezultat 48:62.

Marko Mikić, Lokal pr Sodiš: Zelo čudna tekma. Ponovno slab začetek naše ekipe, ki je pomenil blažjo prednost za nasprotnika. Obramba v nadaljevanju tekme ni bila sporna, v napadu pa enostavno žoga ni sla skozi obroč. Izvajanje prostih metov je hendikep naše ekipe.
Robert Škulj, KAJA: Izenačena in fer tekma. Po dobrem začetku so sledile slabe minute v drugi in tretji četrtini, v zadnji četrtini smo pa smo le povedli za +10 in tekmo mirno pripeljali do konca.

6. krog – 1. Liga – Skupina 1
KK Kranjska Gora : KK Komenda 60:49 (18:11, 14:19, 13:7, 15:12)

Kranjska Gora je s tretjo zmago osvojila prvo mesto v SKUPINI 1 in si tako že priigrala nastop v četrtfinalu, prav tako tudi Komenda, ki bo v drugem delu igrala za mesta od 4 do 6.

Tekma se je začela izenačeno. Prvi del prvega polčasa je pripadel domačinom iz Kranjske Gore. V drugi polovici prvega polčasa pa so gostje zaostanek znižali in odšli na glavni odmor samo z dvema točkama zaostanka. Drugi polčas so bolje začeli in končali domačini, ki so gostom v dvajsetih minutah dopustili samo 19 točk. Pri domačih je 18 točk dosegel Domen Ravnik, pri gostih pa 17 Matic Zorman.

Gašper Verbič, KK Komenda: Kljub okrnjeni zasedbi smo pokazali odločno igro. Žal nam je v ključnih trenutkih zmanjkalo sape ter kanček sreče. Nasprotniku čestitamo za osvojeno 1. mesto v skupini, mi pa medtem že komaj čakamo drugi del tekmovanja.