Jurij Macura odločil triler v Beogradu

Na uvodni tekmi 15. kroga ABA lige smo v Beogradu lahko spremljali izredno napet obračun med FMP-jem in Splitom, ki je imel tudi konkreten slovenski pridih.

V Beogradu smo lahko spremljali izjemno tekmo, ki so jo šele po dveh podaljških s 96:92 dobili domači iz Železnika. Velika okrepitev Splita, Roko Leni Ukić, je že ob koncu rednega dela zadel noro trojko, ki bi Splitčanom prinesla zmago, a je bila ta razveljavljena zaradi izteka igralnega časa. Split je imel kar dva meta za zmago tudi v prvem podaljšku, kjer pa sta bila neuspešna tako Sani Čampara, kot tudi Marko Luković.

V drugem podaljšku pa je na sceno stopil slovenski reprezentant Jurij Macura, ki je prelomil tekmo. Po tem, ko je v prvem polčasu igral le dve minuti, je v zaključku zablestel v polnem sijaju in pri izzidu 81:85 za Split najprej zadel dva prosta meta. Dve minuti do konca srečanja je nato najprej uspešno skočil v napadu in zadel za dve točki, v naslednjem napadu pa je dosegel še trojko za vodstvo z 91:87, po kateri si Split več ni opomogel.

Macura je debi za FMP zaključil z 8 točkami, 5 skoki in 2 blokadama v dobrih petnajstih minutah igre. Nekoliko manj uspešen je bil pri Splitu tokrat Blaž Mesiček, ki se je v letošnji sezoni odlično znašel pri nekdanjemu evropskemu velikanu. Grosupeljčan je tekmo končal s petimi točkami in tremi skoki.