Junaška vrnitev ni bila dovolj, Poljaki zaustavili Dončića in končali sanje o ubranitvi naslova

Slovenska košarkarska reprezentanca je v četrtfinalu evropskega prvenstva klonila proti Poljski. Po Srbiji in Grčiji tekmovanje zapuščajo še zadnji izmed glavnih favoritov za končno zmago. Poljaki so slavili z 87:90.

Že na začetku je kazalo, da so se Poljaki dobro pripravili na Slovenijo in Luko Dončića. Po prvem polčasu so košarkarji v rdečih opravah vodili za 19. V tretji četrtini so se varovanci Aleksandra Sekulića prebudili in z delnim izidom 24:6 visok zaostanek skoraj povsem izničili, a vrnitev je terjala svoj davek. V zadnji četrtini je Slovenija sicer povedla, a moči so zaradi truda vloženega v tretji četrtini vidno pošle. V končnici je Dončić zbral pet osebnih napak in predčasno zaključil tekmo s 14 točkami, 11 skoki in 7 asistencami. Čeprav so v zadnji minuti slovenski košarkarji zaostanek osmih točk zmanjšali na zgolj tri, to ni bilo dovolj. Pri Poljakih je bil najbolj razpoložen Mateusz Ponitka, ki je dosegel 26 točk. Med našimi košarkarji je največ točk prispeval Vlatko Čančar, ki jih je dosegel 21. Slovenska zgodba na Eurobasketu 2022 je zaključena.