Jubilejna zmaga Šentjurja, preobrat v Podčetrtku

Ljubljana – Na današnjem košarkarskem sporedu Lige Nova KBM sta bili dve tekmi, in sicer v Šentjurju ter Podčetrtku, zmag pa ste se veselili domači ekipi. Košarkarji Šentjurja so Ilirijo premagali z 99:73, medtem ko je bil v Podčetrtku med Terme Olimia Podčetrtkom in Hopsi Polzelo končni rezultat 81:77.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

21. kolo
Ponedeljek, 20. marec
ŠENTJUR : ILIRIJA 99:73 (19:8, 26:29, 29:18, 25:18)

Šentjur: Kroflič 2, Craig 10 (2:3), Dunn-Martin 23 (2:2), Tomažič 17 (2:3), Nemanič 16 (3:3), Rikalo 6, Zupan 2, Glogovac 20 (4:4), Penca 3.
Ilirija: Arslanagić 6 (2:3), Kruzynski 4, Padjen 2 (2:2), Orel 8 (1:2), Gorbachov 5 (1:1), Mikuš 4, Kureš 15 (3:3), Daneu 5 (3:6), Vončina 3, Klobučar 21 (2:2).

Košarkarji Šentjurja so prišli do desete zmage v Ligi Nova KBM. V domači dvorani so zasluženo premagali Ilirijo, ki je doživela šele tretji poraz na zadnjih desetih tekmah.

Šentjur je vodil od prve do zadnje minute, ob kopici razpoloženih in motiviranih posameznikov pa je vprašanje zmagovalca rešil že v tretji četrtini, po kateri je imel prednost 74:55.

Pri gostiteljih, ki so vpisali tretjo zmago v zadnjih štirih nastopih in bili drugič v tej sezoni boljši od Ljubljančanov, so štirje igralci presegli mejo 15 dosežnih točk.

Tim Tomažič je zbral 17 točk in 15 skokov (indeks 32), Tavian Dunn-Martin je 23 točkam dodal po pet skokov in podaj (trojke 5:12), Stefan Glogovac je dosegel 20 točk (met iz igre 8:11), 16 pa jih je prispeval Rok Nemanič (trojke 3:9). Pri gostih je bil najbolj razpoložen Jaka Klobučar z 21 točkami (met iz igre 8:11).

Šentjur bo v naslednjem kolu 26. marca gostoval na Polzeli, Ilirijo pa 24. marca čaka gostovanje v Laškem.

Damjan Novaković, trener Šentjurja“Ilirija je danes igrala oslabljena, brez Shashkova in Pajića. Dosegli smo visoko zmago, zmagali smo brez večjih težav. Odsotnost pomembnih igralcev je povzročala težave Iliriji, smo pa tudi mi izboljšali igro. Mislim, da lahko še rastemo in da nismo rekli zadnje besede.”

Stipe Modrić, trener Ilirije“Čestitam domačinom. Zaslužena zmaga, bili so boljši od prve do zadnje minute.”

TERME OLIMIA PODČETRTEK : HOPSI POLZELA 81:77 (25:22, 19:14, 9:21, 28:20)
Terme Olimia Podčetrtek: Kosič 13 (2:3), Strnad 2, Škorjanc 17 (1:2), Švigelj 3, Stoimenov 5 (2:2), Struger 7 (3:6), Čebular 9 (1:8), Atanacković 12 (2:2), Tadić 13 (4:4).
Hopsi Polzela: Pešak 7 (1:1), Besedić 13 (5:10), Glavan 6 (1:1), Vranjkovič 15 (1:2), Grušovnik 20 (5:6), Goltnik 6, Vasilić 10.

Košarkarji Term Olimia so zabeležili tretjo zmago na zadnjih štirih tekmah in se povzpeli na izkupiček 11-10. Na drugi strani so Hopsi po četrtem porazu na petih tekmah zdrsnili na 7-14, tako da jih čaka še naporen boj za obstanek v Ligi Nova KBM.

Izenačen dvoboj so Podčetrtčani rešili v svojo korist v zadnji četrtini. V dobrih dveh minutah so od izenačenja na 61:61 prišli do prednosti 72:63, ki so jo v zadnjih treh minutah in pol tudi zadržali.

V zasedbi domačega stratega Davorja Brečka ni bilo izstopajočega posameznika – 17 točk je dosegel Gašper Škorjanc, po 13 sta jih dodala Nikola Tadić in Žan Kosič. Pri gostih je bil najboljši Matic Grušovnik, ki je zbral 20 točk in 11 skokov.

V 22. kolu bodo košarkarji Term Olimia gostovali pri LTH Castings 27. marca, Hopse pa dan prej doma čaka Šentjur.