Juancho Hernangomez in Goran Dragić ostala brez kluba

Tako kot Goran Dragić, je tudi Juancho Hernangomez postal prost igralec. Pri Toronto Raptors so se mu zahvalili za sodelovanje in mu zaželeli srečo na karierni poti.

27-letni Hernangomez je julija lani podpisal pogodbo z Raptorsi. Španski napadalec je v sezoni 2022–2023 v povprečju dosegal 2,9 točke in 2,9 skoka v 14,9 minutah do zadnjega nastopa za dres Toronta (poraz proti Cleveland Cavaliers s 118:93).

Bolj ko je sezona napredovala, manj minut na parketu je dobival Juancho. Oktobra je na parketu preživel 21,4 minute, nato pa je ta številka vsak mesec občutno padala. Februarja je na treh tekmah odigral le 4,3 minute.

Pred sezono NBA 2022-23 je Hernangomez Španiji pomagal osvojiti zlato medaljo na EuroBasketu. Svojo najboljšo predstavo je zabeležil v finalu proti Franciji, ko je dosegel 27 točk ob metu trojk 7-9.