Jokića izključili zaradi tega udarca!

Jokić izključen zaradi prekrška

Na četrti tekmi serije Phoenix Suns in Denver Nuggets je bil izključen aktualni MVP lige. Nikola Jokić je igro zapustil zaradi grobe osebne napake nad Cameronom Paynom.

Zadnja četrtina tekme se je igrala brez najboljšega igralca Nuggetsov, ki preprosto niso bili kos Phoenixu. Cameron Payne je prejel žogo na liniji za tri točke na robu igrišča. Jokić je s silo udaril po žogi in pri tem oplazil nasprotnikov obraz. Po ogledu so mu sodniki dodelili izključujočo napako »Flagrant 2«. Po prepiru z Jokićem pa je tehnično napako prejel še Devin Booker. Tekma je bila po tem praktično že odločena.

Twitter se je kakopak hitro napolnil z odgovori na videno situacijo. Večina košarkarjev se je strinjala, da to ni bil prekršek za izključitev.

Četrta tekma se je zaključila z rezultatom 125:118, v finale konference pa je po sweepu napredoval Phoenix.

Nikola Jokić je tekmo zaključil z 22 točkami, 11 skoki in 4 podajami v 28 odigranih minutah. V tej sezoni je bil oklican za najbolj koristnega igralca lige. Denver je izpadel v drugem krogu končnice, nekaj veselja pa bo to prineslo srbskim navijačem. Jokić bo zdaj lahko igral na kvalifikacijskem turnirju za Olimpijske igre.