Ježičanke maksimalne, Triglavanke suverene, Domžalčanke na bolniški

Kljub trenutnim epidemiološkim razmeram se tekmovanje v 1. SKL za ženske nadaljuje v polnem tempu. V 6. krogu so niz neporaženosti zadržale Ježičanke, medtem ko so suvereno zmago vpisale Triglavanke.

Sredina prva tekma 6. kroga 1. SKL za ženske na kranjski Planini je prinesla prepričljivo zmago domačega Triglava, ki se je z Ilirijankami mučil zgolj v prvi četrtini, ko so gostje natančno zadevale iz razdalje, a se jim je met kmalu ustavil. V nadaljevanju obračuna so domačinke s pridom izkoriščale prednost v višini in z izdelanimi akcijami polnile gostujoči obroč. Do glavnega odmora so si priigrale 13 točk naskoka (43:20), v drugem polčasu pa je prednost zgolj naraščala vse do končnih +24 (76:52). Triglavanke so na koncu zbrale kar 52 skokov, pri tem pa je z 12 skoki prednjačila Marta Vulović, ki je v svojo statistiko dodala še 19 točk. Najboljša strelka domače zasedbe, ki s petimi zmagami in enim porazom trdno drži mesto tik pod vrhom lestvice, je bila sicer Ajda Brurgar z 22 točkami, medtem ko je pri zasedbi iz prestolnice Tara Pulevič zabeležila točko manj.

Precej težje od pričakovanj je do šeste prvenstvene zmage proti gostjam iz Slovenskih Konjic prišla Ježica. Sproščene Štajerke so sicer večji del tekme zaostajale, a so z borbenostjo in hitrostjo domačinkam povzročale obilo preglavic. Ježica je pridno zbirala žoge po zgrešenih metih v napadu in dosegla 12 točk iz drugih akcij ter izgubila manj žog, za nameček pa je bila vodilna ekipa prvenstva bolj zbrana v ključnih trenutkih. Konjičanke so sredi druge četrtine za nekaj trenutkov držale minimalno vodstvo (28:29), a so Ljubljančanke do konca prvega polčasa pobegnile na deset točk naskoka. Pod vodstvom Sare Meden in Ane Šarić, ki sta prispevali po 21 točk, so v tretji četrtini vzdrževale prednost ter srečanje dokaj mirno pripeljale do konca, čeprav so nepopustljive Pro-Bit Konjice z Evo Brdnik (13 točk), Ajšo Sivka (12 točk) in Zalo Šrot (10 točk + 12 skokov) v zadnji minuti omilile poraz za končnih 71:65.

Četrtkov obračun med Jasmin Sport Ledito in Grosupljem ni bil odigran zaradi bolezni v domači zasedbi.

Avtor: Simon Maljevac