Januarja je bilo pestro tudi v ligi K40

V drugi ligi smo spremljali zanimivo tekmo, ki se je odločala v zadnjih minutah. Kljub večji razliki na koncu, je bila tekma skozi celotno srečanje zanimiva in napeta. Pri domačih je 19 točk dosegel Marko Panjan, pri gostih pa 14 Robert Kneževič.
6. krog – 2. Liga K40
KAJA Grosuplje : Sotočje 57:46 (17:12, 7:14, 15:10, 16:10)
Statistika tekme
KAJA Grosuplje: Končni rezultat ne odraža pravega poteka tekme, ki je bila izenačena vse do zadnjih minut srečanja, v katerih je gostujoča ekipa napravila preveč napak, da bi lahko ogrozila zmago domačega moštva. Sicer je igra potekala v fair vzdušju in vse pohvale KK Sotočju za dobro predstavo.

V 1. B Ligi smo spremljali tekmo, ki je bila v prvem polčasu izredno zanimiva in izenačena. Lisjaki iz tekme v tekmo napredujejo in rastejo. Se pa pozna, da so mladi igralci Grosuplja fizično bolje pripravljeni in so tako v drugem delu tekme zlomili domačine in na koncu prišli do visoke zmage. Pri Lisjakih sta po 16 točk dosegla Darijo Stevanovič in Marcel Šumnik. Pri gostih pa je 17 točk dosegel Žan Žužek.

6. krog – 1. B Liga K40
Lisjaki Šentvid : KK Grosuplje 61:95 (16:15, 21:26, 9:28, 15:26)

Lisjaki Šentvid: Čestitke ekipi Grosuplja za dobro tekmo. V prvem polčasu smo držali dober tempo in bili izenačeni, v drugem pa so nam pošle moči. Sedaj sledi kratek počitek, potem pa priprave na končnico.

Tekma za mesta od sedem do devet je postregla z zanimivo tekmo med Megalorom in Žiremi. Slednji so z zdesetkano ekipo nudili dober odpor domačinom, ki so slavili zmago s 65:55. Na drugi tekmi so igralci Kranjske Gore v napeti tekmi slavili tesno zmago po podaljšku. Sežana, ki je na zadnji tekmi prvega dela ugnala Dolge Kable in osvojila prvo mesto, je tokrat morala priznati premoč Gorenjcem, ki so slavili z rezultatom 65:59.

1. krog 1. Liga K40 – Skupina 1-3. mesto
Kranjska Gora : Basket Sežana 65:59 (11:16, 14:4, 13:17, 19:20, 8:2)
Kranjska Gora: Trda in nepopustljiva tekma z obeh strani. Gostje iz Sežane so pokazali nekaj zares lepih potez. Naša igra je nekoliko preveč slonela na metih za 3 točke. Na koncu je odločil skok v napadu in s tem lahke točke z naše strani. Nasprotniku čestitam za korektno in športno predstavo.
Sežana: Tekmo smo dobro začeli v napadu, deloma tudi v obrambi, nato je sledil mrk od konca prve četrtine in skoraj do konca druge četrtine, ko nismo dosegli koša, nasprotnik pa je v tem času dosegel več kot 20 točk. V začetku drugega polčasa nam zopet ni stekel met, vendar po nekaj lahkih koših in zadetih trojkah, smo celo prešli v vodstvo. Na gostovanje smo se odpravili brez nekaterih igralcev, zato se je poznala utrujenost nosilnih igralcev. Na koncu smo celo izsilili podaljšek, vendar so slavili domačini. Moram reči, da zasluženo. Čestital bi soigralcem, saj smo kljub slabi igri vsi skupaj ostali mirni in pozitivni.

1. krog 1. Liga K40 – Skupina 7.-9. mesto
Megaflor : KK Žiri 65:55 (24:11, 4:15, 25:10, 12:19)
Megaflor: Kot smo želeli, smo drugi del začeli z zmago. Sama igra pa ni bila na nivoju. Čestitke fantom za zmago.
Žiri: Na tekmi smo igrali zgolj s petimi igralci, kar se je poznalo na pristopu v tekmo, saj smo srečanje začeli precej neodločno, tako v obrambi, kot v napadu. Po slabši prvi četrtini, smo boljše zaigrali v nadaljevanju in se povsem približali domačinom. V tretji četrtini je domača ekipa strnila svoje vrste in z agresivno igro povedla z 20 točkami razlike. Čestitke domači ekipi Megaflor na zmagi.

Ekipa Medeni vrt je v Šenčurju gostila Lisjake iz Šentvida. Slednji so po slabi prvi četrtini morali priznati premoč domačinom, ki so tako zabeležili drugo zmago v sezoni.

Tekmo so odlično odprli domačini, ki so Lisjakom v prvi četrtini dopustili šest točk, dali pa so jih kar 29. Medeni vrt je v nadaljevanju malo popustil v obrambi, ter tako gostom omogočil, da so zaostanek do polčasa znižali. V drugem delu ni prišlo do preobrata in Šenčurjani so se veselili druge zmage, s katero so si že zagotovili minimalno tretje mesto, medtem ko so Lisjaki s petim porazom ostali brez teoretičnih možnosti za kaj več kot četrto mesto. Pri domačih je 23 točk dosegel Srđan Tešić, pri gostih pa Mati Miklavčič dvojni dvojček s 16 točkami in 11 skoki.
5. krog – 1. B Liga
Medeni vrt Šenčur : Lisjaki Šentvid 78:45 (29:6, 11:14, 22:17, 16:8)

Medeni vrt: Čestitke ekipi za zmago ter gostujoči ekipi za pošteno in borbeno igro. Na začetku tekme smo poskušali držati visok tempo v igri, kar nam je tudi uspelo in smo naredili razliko, ki smo jo potem lahko nadzorovali skozi celo srečanje.
Lisjaki Šentvid: Čestitke ekipi Šenčurja za dobro in uigrano tekmo. Zaradi neuigranosti v obrambi, zapiranjem pod košema in rotaciji v napadu imamo Lisjaki skozi celotno sezono težavo, da takoj na začetku zaostanemo in nato izgubljamo energijo, da zaostanek zmanjšamo. Vsa čast Šenčurju za prvo četrtino, v kateri skoraj niso zgrešili koša, v drugi četrtini smo se Lisjaki uspeli sestaviti v obrambi in preprečili še večji zaostanek.