Izjemno vroči Prepelič pokopal Real sredi Madrida

V 20. krogu španske lige ACB sta Klemen Prepelič in Alen Omić gostovala pri madridskemu Realu.

Favorizirani Madridčani so vodili skozi celotno srečanje, razlika pa je pred začetkom zadnje četrtine znašala devet točk. Takrat se je dokončno ogrel slovenski ostrostrelec Klemen Prepelič, ki je v zadnji četrtini nasul kar 11 točk in bil glavni tvorec preobrata proti svojemu moštvu v WiZink Centru.

Pomembno vlogo je Prepelič odigral tudi v sami končnici obračuna, saj je dve minuti pred koncem s polaganjem znižal zaostanek na dve točki (80:78), dva napada kasneje s trojko izid izenačil (81:81), 17 sekund pred koncem srečanja pa še postavil končni izid obračuna (83:86).

Srečanje je najboljši strelec španskega prvenstva končal pri 22 točkah (met iz igre 7/12), temu pa je dodal še dve asistenci. Ob novi zmagi Joventuta je svoj delež prispeval tudi Alen Omić z osmimi točkami in petimi skoki. Strelsko najbolj razpoložen pri Realu je bil Jaycee Carroll s 15 točkami, 13 pa jih je dodal “naš” Anthony Randolph.