Izjemni Booker neustavljiv v San Antoniu

Na večer, ko so se v ZDA spomnili na Martina Luthra King se je odigralo kar 12 tekem. Najbolj razigran je bil Devin Booker, ki je ob zmagi Phoenixa nad Spursi dosegel neverjetnih 48 točk.

Sinoči so košarkarji sonc gostovali v San Antoniu, kjer so se pomerili z 12. ekipo zahodne konference. V prvem polčasu smo spremljali izenačeno srečanje. Gostje so na premor odšli z 3 točkami prednosti. To se je spremenilo v 3. četrtini, katero so jo varovanci Popovicha dobili z izidom 28:35. Odpor domačinov so aktualni podprvaki strli šele v zadnji četrtini in na koncu srečanja nadigrali ekipo San Antonia z rezultatom 121:107. Najbolj uspešen pri Spursih je bil Jacob Poeltl, ki je dosegel  23 točk in 14 skokov. To pa je bilo premalo za zmago, saj se je pri Phoenixu razigral Booker in dosegel rekord sezone, 48 točk. Dobro se je iz klopi odrezal tudi Biyombo, ki je svojim 16 točkam dodal še 14 skokov. Sonca tako po 43 tekmah še naprej kraljujejo na vrhu NBA lestvice.