Izjemni Blažič za novo zmago Cedevite Olimpije

Zasedba Cedevite Olimpije je na obračunu tretjega kola drugega dela 7DAYS EuroCupa slavila zmago nad košarkarji JL Bourga s 94:91. Zmaji so po polovici odigranih srečanj v drugi fazi Evropskega pokala na drugem mestu skupine G.

Zmaji zadnje dni letijo še posebej visoko. Po treh zmagoslavjih v preteklem tednu je četa Jurice Golemca nadaljevala serijo dobrih rezultatov z zmago na obračunu proti JL Bourgu s 94:91. Ljubljanski košarkarji so se z uspehom na tekmi tretjega kola drugega dela 7DAYS EuroCupa zavihteli na drugo mesto skupine G.

Prvi polčas obračuna v Stožicah je minil v znamenju napadalnih presežkov in obrambnih spodrsljajev obeh moštev. Ljubljančani so v dveh četrtinah dosegli 55 točk, blestel pa je kapetan Jaka Blažič, ki jih je do glavnega odmora zbral kar 21. Tekmeci iz vzhodne Francije so jim na drugi strani igrišča sledili s štirimi točkami manj.

Moštvo iz Stožic se je v vodstvu obdržalo do 27. minute srečanja, ko so za nekaj minut v ospredje stopili gostujoči košarkarji. A varovanci Jurice Golemca tekme niso izpustili iz rok. V odločilnih trenutkih srečanja so bili natančni v napadu in uspešni v obrambi ter se ob zadnjem zvoku sirene veselili zaslužene zmage s 94:91. Zmaje sta do uspeha vodili dobra igra v skoku, kjer so zbrali devet odbitih žog več od tekmecev, ter prispevek igralcev s klopi, ki so dosegli tretjino vseh točk domačega moštva.

Jaka Blažič je znova dokazal, da uvrstitev na prvo mesto strelcev v 7DAYS EuroCupu ni zgolj naključje. Kapetan Ljubljančanov je gostom natresel 30 točk ob sedmih skokih in štirih podajah. Jarrod Jones in Mikael Hopkins sta dodala 16 točk, slednji pa je zbral še sedem skokov. S 14 točkami in osmimi podajami jima je sledil Kendrick Perry, šest pa jih je zbral Luka Rupnik.

Moštvo Cedevite Olimpije pred ponovnim srečanjem s francoskimi tekmeci naslednji torek čakajo še obveznosti v Ligi ABA. V soboto bo na obračunu 17. kola regionalnega prvenstva v stoženski lepotici gostoval beograjski Partizan NIS. Tekmo z začetkom ob 19:00 si lahko v neposrednem televizijskem prenosu ogledate na Areni Sport 1.

IZJAVI PO TEKMI

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke fantom za zelo pomembno zmago. Igramo v norem ritmu, zato smo se te tekme bali. Videlo se je, da nismo imeli energije in intenzivnosti v obrambi, ki sta nas krasili na preteklih dveh ali treh obračunih. A vodili smo skozi celotno srečanje in fantom čestitam, da so v končnici ohranili hladno glavo in zadeli proste mete. To je zelo pomemben kazalnik značaja ekipe. Ambicije so s tekme v tekmo enake. Ne gledamo predaleč v prihodnost, ampak se pripravljamo na prihajajoče izzive.”

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
“Po zmagi nad Budućnostjo VOLI v preteklem tednu smo morali uspeh ponoviti in premagati še Francoze. Tekma je bila težka. V obrambi smo tekmecem dovolili preveč točk, kar je nasprotje naših predstav iz prejšnjega tedna. Vemo, kje so naše rezerve in pričakujemo naslednje srečanje. Pred nami je nekaj dni počitka, ki mu sledi nadaljevanje sezone. Imamo veliko talenta, kar smo pokazali že velikokrat v tej sezoni. Vedno poudarjamo, da obramba zmaguje tekme in na tem moramo delati. Tega se vsi zavedamo, kar je najpomembneje. Uživam na parketu, kar se vidi v moji igri. Vesel sem, da lahko ekipi pomagam do zmag.”