Izjemna predstava Dončića, Slovenija se je Nemčiji oddolžila za poraz v Münchnu

Slovenska reprezentanca se je na 4. tekmi skupinskega dela evropskega prvenstva Nemčiji maščevala za poraz, ki ga je doživela v Münchnu v kvalifikacijah za SP 2023. Na krilih Luke Dončića so Slovenci z 88:80 dobili izenačen obračun, ki Sloveniji prinaša možnosti za osvojitev prvega mesta v skupini.

Že v prvem dejanju srečanja je bilo jasno, da je pred slovensko izbrano vrsto izredno zahteven obračun. Ob začetnem skoku je Mike Tobey nerodno pristal na gležnju  in zapustil parket. Črne oblake je Američan odgnal po petih minutah negotovosti, ko se je spet vrnil v igro. Čeprav je bila Slovenija večino srečanja v prednosti, Nemci nikoli niso bili predaleč. Največ preglavic je povzročal kapetan Dennis Schröder, ki je dosegel 19 točk, a se tudi on ni mogel zoperstaviti Dončiću, ki je bil z 36 točkami 10 skoki in 4 asistencami igralec tekme. Dober strelski večer je imel tudi Goran Dragić, ki je dosegel 18 točk.

Slovenci so z zbrano igro v končnici le strli odpor Nemcev in končali njihov pet tekem trajajoč zmagoviti niz. Slovenija ima sedaj priložnost, da z zmago proti Franciji osvoji prvo mesto v skupini B.