Izjemen dan v skupini B, a odvisno za koga

Skupina B je prešla še tretji krog, ki je potekal že dan po drugem krogu. Vedeli smo, da bosta zelo zanimiva dvoboja Slovenije in Bosne ter Litve in Nemčije. Le redki pa so se nadejali, da bodo dvoboji tako zanimivi, in semle lahko priključimo tudi skorajšnje presenečenje Madžarske proti Franciji.

Prvi dvoboj je pripadel Litvi in Nemčiji. Litva je prvenstvo začela krizno, z dvema porazoma in bilo astronomsko blizu prve zmage, ki pa jim je ni uspelo doseči. Od visokega dvojca Litve se je izkazal le Jonas Valančiunas, ki je dosegel 34 točk, 14 skokov, 5 podaj in 2 blokadi. Šele s trojko Maoda Loja minuto in pol pred koncem drugega podaljška se je tekma odločila in končala po neuspešnemu zadnjemu napadu reprezentance Litve. Končni rezultat je bil 107:109 Nemci so na ramenih Franza Wagnerja (32 točk, 8 skokov), Dennisa Schroderja (25 točk, 8 podaj) in Maoda Loja (21 točk) vpisali še tretjo zmago. Po drugi strani pa mora Litva dobiti naslednja dvoboja, če želi na tem prvenstvu narediti karkoli.

Slovenija in Bosna in Hercegovina je bil dvoboj, ki je bil po drobnogledom slovenskih navijačev. Reprezentanca Bosne ni lahek zalogaj, kar je tudi pokazala z zmago. Po napeti tekmi smo v zadnji minuti spremljali izvajanje prostih metov, BIH pa je imela ravno dovolj prednosti in potrpežljivosti, da je odnesla zgodovinsko zmago. Pri Slovencih se je najbolje izkazal Goran Dragićz 20 točkami, 5 skoki in 6 podajami. Čančar jih je dodal 22 in bil s tem najboljši strelec Slovenije. Bosna je zmagala predvsem na ramenih Džanana Muse in Johna Robersona, ki sta dosegla 22 oziroma 23 točk.

Zadnja tekma dneva je pripadla Franciji in Madžarski. Da bomo v zadnji minuti te tekme gledali le dvotočkovno razliko, si je mislil le malokdo. Madžarska je ponovno dokazala, da na Eurobasketu ni slabih ekip.  Pri rezultatu 74:72 je Vojvoda zgrešil trojko dvaindvajset sekund pred koncem, skok pa je pobral Gobert. Dva prosta meta je zadel Yabusele, na drugi strani je zmanjšal Allen in sledili sta dve izvajanji Francozov, ki niso padli pod pritiskom. Francozi so vpisali zmago, Madžari pa so se vpisali na zemljevid.