Italija tako blizu, a tako daleč

Po tem, ko so se že prvi tekmovalni dan v skupini C vse tekme razpletle v korist favoritov, se je trend nadaljeval tudi včeraj.

Na prvi tekmi je Hrvaška suvereno s 86-65 nadigrala Veliko Britanijo. Pri naših južnih sosedih v napadu nihče ni bil pretirano razpoložen, so pa po 15 točk dosegli Bogdanović, Zubac in Šarić. Navdušil pa je Mario Hezonja, ki so ga po prvi tekmi hrvaški mediji močno kritizirali. Dosegel je namreč dvojni dvojček (13 točk, 10 skokov).

Na drugi tekmi dneva pa smo spremljali pravi triler. Estonci so proti Ukrajincem v prvih minutah povedli z delnim izidom 10-0 in prednost zadržali praktično do konca. Ukrajinci so prvič na tekmi povedli šele minuto pred koncem, ko je Sidorov s polaganjem postavil končni izid 73-74 v korist Ukrajine.

Na zadnji tekmi dneva pa so se Azzuri na krilih nabito polnega Mediolanum Foruma odločno postavili po robu favoriziranim Grkom. Kljub temu, da so v zadnjo četrtino Grki vstopili s prednostjo 71-57 so se Italijani na krilih Simonea Fontecchia uspeli povsem približati, a Giannis Antetokoumpo tako kot proti Hrvaški, tudi proti Italijanom ni dovolil presenečenja. Grki so tekmo, pa čeprav ne najbolj suvereno na koncu le pripeljali do konca s končnim izidom 85-81. Pri domačih je bil najučinkovitejši Fontecchio s 26 točkami, za goste pa je Antetokoumpo dosegel 25 točk in dodal še 10 skokov.