Imamo oba finalista Nova KBM

Ljubljana – Nocoj je bila na sporedu druga tekma polfinala Lige Nova KBM med Helios Suns in Krko. Domžalčani do nocojčnje tekme v aktulani sezoni v domači dvorani niso premagali Krke, tokrat pa so po preobratu slavili z 92:86. Blaž Mahkovic je bil nezaustavljiv v napadu in dosegel 32 točk (9 skokov), v gostujočem taboru (KK Krka) je bil z 22 točkami najboljši strelec Miha Cerkvenik (5 skokov).

Liga Nova KBM
POLFINALE
2. tekma

Torek, 23. maj
HELIOS SUNS : KRKA 92:86 (23:28, 18:25, 19:13, 32:20)

Helios Suns: Luke 15, Ferme 3, Mirtič 20 (4:6), Buljević 4, Oman 3, Tunstall 4 (2:2), Bačvič 11, Mahkovic 32 (15:15).
Krka: Stergar 14 (2:2), Cerkvenik 22 (3:3), Stipčević 19 (9:9), Vucić 8, Jurkovič 5, Stavrov 3, Špan 15.

V finalu državnega prvenstva v košarki bosta igrala Cedevita Olimpija in Helios Suns. Ljubljančani so v polfinalu izločili GGD Šenčur, Domžalčani pa so bili z 2:0 v zmagah boljši od Krke. Danes so pred domačimi gledalci zmagali z 92:86.

Finale bo potekal na tri zmage, datumi tekem pa bodo znani, ko bo Cedevita Olimpija končala z nastope v regionalnem tekmovanju.

Cedevita Olimpija se bo v finalu potegovala za jubilejni dvajseti naslov prvaka in tretjega zaporednega, Helios Suns, ki bo šestič igral v finalu, pa je bil doslej prvak Slovenije v sezonah 2006/07 in 2015/16.

Ljubljančani lahko z naslovom v Ligi Nova KBM zaokrožijo zbirko domačih lovorik v sezoni 2022/23. Septembra so namreč osvojili superpokal, februarja pa pokal Spar. V obeh omenjenih tekmovanjih, kakor tudi v lanskem finalu Lige Nova KBM, so premagali prav Helios Suns.

Krka je odlično odigrala prvi polčas, v katerem si je priigrala 14 točk prednosti, Helios Suns pa jo je nadigral v drugem delu (51:33), ko je imel več moči in želje.

Preobrat na začetku drugega dela je z desetimi zaporednimi točkami začel Tibor Mirtič (20 točk), nadaljeval pa ga je kapetan Blaž Mahkovic, ki je v drugem polčasu dosegel 17 od svojih 32 točk.

Domači so med 25. ter 33. minuto naredili delni izid 20:5 in povedli s 67:66, v zaključku tekme pa sta odločilne koše v zadnjih 80 sekundah dosegla Austin Luke (15 točk, 7 podaj, 5 skokov) in Nenad Bačvić (11 točk).

Pri Krki, ki je nastopila le s sedmimi igralci, je bil najboljši strelec Miha Cerkvenik z 22 točkami, 19 pa jih je dodal Rok Stipčević.