Ilirija še naprej melje na poti do prve lige

Varovanci Saše Dončića so v prvem polfinalnem dvoboju v Hali Tivoli gostili škofjeloški LTH Castings. Na začetku tekme smo lahko spremljali precej nervozno igro na obeh straneh, ki je vodila v kar nekaj nepotrebnih napak. Po treh minutah igre je bil rezultat na semaforju šele 2:3 v korist gostov, kasneje pa se je vse skupaj vendarle le razživelo in Škofjeločani so v sedmi minuti povedli s 9:16. Ilirija je tekmeca prehitela že v prvem napadu v drugi četrtini (19:18), prvi polčas pa so zaključili z delnim izidom 14:2 in na odmor odšli s prednostjo 15 točk (45:30).

Slika na terenu je bila popolnoma drugačna v tretji četrtini. Domači so po zadetem prostem metu Mihe Fona še vodili z 48:32, temu pa je sledila popolna prevlada Škofjeločanov, ki so naredili serijo 26:9 in v 28. minuti ponovno povedli (57:58). V slogu današnje tekme je sledil odgovor Ilirije, ki je dosegli osem zaporednih točk in si pred zadnjimi desetimi minutami ponovno priigrala prednost sedmih točk. Prednost se je v zadnji četrtini vseskozi gibala okrog 10 točk, še nekoliko narastla pa je v samem zaključku, tako da ob koncu ni bilo dvoma o zmagovalcu.

Izjemno tekmo je odigral Urban Durnik, ki je bil pred zaključkom sezone pripeljan kot velika okrepitev. 23-letni Trboveljčan je se je ustavil pri 22 točkah (met iz igre 9/13), ob tem pa zbral še kar 17 skokov in štiri asistence. V veliko strelsko pomoč mu je bil s 23 točkami tudi izkušeni Mensud Julević (še osem skokov in štiri pridobljene žoge), s trojnim dvojčkom pa se je spogledoval najresnejši kandidat za MVP-ja 2. SKL, Prekmurec Niko Bačvič (16 točk, osem skokov, 10 asistenc).

Pri gostih je bil strelsko najbolj razpoložen z 20 točkami Luka Grum (še 10 skokov), 14 pa jih je dosegel Tim Lotrič.

Ilirija – LTH Castings 90:76 (17:18, 28:12, 20:28, 25:18)