Ilirija prekinila niz porazov, Rogaška do zmage v Laškem

Ljubljana – Zadnji tekmi 12. kola Lige Nova KBM in tudi letošnjega leta sta bili odigrani v Ljubljani in Laškem. V Ljubljani je Ilirija premagala košarkarje Šentjurja s 97:86, medtem ko je Rogaška proti Zlatorogu slavila z 58:70. Na tekmi v Ljubljani sta bila razpoložena Adnan Arslanagić in Tavian Mc Kael Dunn-Martin, ki sta dosegla 29 oziroma 28 točk.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

12. kolo
Četrtek, 29. december
ZLATOROG LAŠKO – ROGAŠKA 58:70 (14:25, 15:16, 8:12, 21:17)

Zlatorog Laško: Bailey 11 (1:1), Požin 16, Lorbek 8 (1:1), Copot 5, Smrekar 4, Miljković 3 (1:4), Pirš 4, Tratar 2, Urbanija 5 (2:2).
Rogaška: Riley 13 (3:4), Jean-Baptiste 2, Durnik 14 (6:7), Močnik 6, Tabak 6 (2:2), Špan 11 (2:2), Kraljević 2, Miličević 16.

CELOTNA STATISTIKA

Rogaška se je s tretjo zmago v zadnjih štirih nastopih izvlekla iz negativne novembrske serije treh porazov. S šesto zmago je prišla na 50-odstotni izkupiček ter se na lestvici Lige Nova KBM pomaknila v zgornji del razpredelnice.

Zlatorog je sicer izgubil zadnji obračun v 2022, vendar je lahko zadovoljen z zaključkom leta, saj je po startu 0-6 oziroma 1-8 koledarsko leto končal z izkupičkom 3-9. Za njim je na lestvici LTH Castings z učinkom 2-10.

Rogaška je zasluženo prišla do dveh točk, saj je bila v ospredju praktično vseh 40 minut. Dobila je prve tri četrtine, le v zadnji, ko je bilo srečanje že zdavnaj odločeno, so bili Laščani za odtenek boljši.

Pri gostih sta imela Ivan Miličević (16 točk, trojke 4:8) in Cody Riley (13 točk, 11 skokov) statistični indeks 17, pri domačih pa je bil v tem elementu dvomesten le Klemen Požin, s 16 točkami (met iz igre 7:8) in z indeksom 16.

Zlatorog bo tudi v 13. kolu igral doma, in sicer proti Iliriji (6. januarja), Rogaška pa bo 7. januarja gostila Hopse.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško“Zasužena zmaga Rogaške.”

Peter Markovinovič, trener Rogaške: “Vsakič, ko dobro začnemo, lažje igramo. To se je na srečo izkazalo tudi danes. Držali smo se dogovorov in vse skupaj tudi uresničili na igrišču.”

ILIRIJA – ŠENTJUR 97:86 (25.19, 30:13, 19:26, 23:28)
Ilirija: Arslanagić 29 (6:8), Kruzynski 2, Kmetič 5, Orel 8 (4:4), Pajić 11 (2:2), Shashkov 11 (2:2), Daneu 1 (1:2), Vončina 6 (2:2), Klobučar 24 (3:3).
Šentjur: Craig 5 (1:2), Dunn-Martin 28 (2:2), Tomažič 12 (2:4), Nemanič 22 (2:2), Držić 3, Zupan 4 (1:2), Kellner 6, Livadić 6.

Košarkarji Ilirije so prekinili niz sedmih porazov. Na zadnji tekmi letos so premagali Šentjur in v boju za obstanek v Ligi Nova KBM vpisali pomembno, tretjo zmago. Ljubljančani so nazadnje slavili 22. oktobra. Za Šentjur je to četrti poraz na zadnjih petih tekmah in skupno peti v sezoni.

Zasedba trenerja Stipeta Modrića je ključni korak k zmagi naredila v zadnjih petih minutah prvega polčasa, ko je z delnim izidom 23:3 odšla na odmor s prednostjo 55:32.

V nadaljevanju so gostje sicer poskusili obrniti rezultat, tri minute pred zaključkom so prišli na vsega pet točk zaostanka (82:77), dvoboj igralcev, rojenih v tem tisočletju, ki sta blestela v zadnji četrtini, pa je pripadel Jaki Klobučarju.

Rok Nemanič (letnik 2001), ki je dosegel 22 točk (trojke 6:18), je Šentjur pripeljal na pet točk zaostanka, Klobučar (letnik 2003), ki je zbral 24 točk (met iz igre 9:10, trojke 3:4), pa je z desetimi točkami v zadnji četrtini poskrbel, da se je Ilirija odlepila na 87:77 in zmagovito končala tekmo.

Poleg omenjenih mladih igralcev sta imeli obe ekipi še po enega bolj razpoloženega posameznika. Za Ilirijo je 29 točk (met 10:18), 11 podaj in šest skokov vpisal Adnan Arslanagić, ki je s statističnim indeksom 37 postavil tudi nov rekord sezone v Ligi Nova KBM, pri Šentjurju pa je osebni rekord z 28 točkami izenačil McKael Dunn-Martin (met 11:17, trojke 4:7).

Ilirija bo 6. januarja v 13. kolu gostovala v Laškem, Šentjur pa bo dan kasneje gostil GGD Šenčur.

Jure Ucman, pomočnik trenerja Ilirije“Najprej bi čestital nasprotniku za dobro tekmo. Mislim, da smo mi odlično igrali v prvem polčasu. V drugem polčasu smo storili kar nekaj napak, na koncu pa smo vendarle zadržali prednost in prišli do zaslužene zmage. Vesel sem, da so fantje pokazali željo, borbenost in kolektivni duh. Super zaključek leta in sedaj gremo novim zmagam naproti.”

Damjan Novaković, trener Šentjurja: “Veseli december ni bil uspešen, saj smo imeli številne kadrovske težave. Odigrali smo še eno slabo tekmo v nizu in upamo, da bo januarja bolje.”