Ilirija po drami do nove zmage

Na derbiju 10. kroga 2. SKL je v domači Hali Tivoli Ilirija gostila vodilno Postojno. Po začetnem otipavanju so pobudo prevzeli domači, ki so si po petih minutah igre priigrali prednost šestih točk (10:4). Tekma je bila skozi celoten prvi polčas zelo izenačena, moštvi pa sta se ves čas izmenjevali v vodstvu. Na odmor so s prednostjo štirih točk odšli Postonjčani, ki so v tem ritmu nadaljevali tudi v drugem polčasu. Gostje so zanesljivo držali vodstvo vse do sredine zadnje četrtine, ko je Ilirija napravila delni izid 12:3 in napovedala razburljivo končnico.

Ilirija je po trojki Luke Vončine minuto in pol pred koncem povedla za tri točke (71:68), po kopici zapravljenih napadov pa je izid 10 sekund pred koncem prav tako s trojko izenačil Gašper Jordan Rojko, ki je ob storjeni osebni napaki nato zadel še dodatni prosti mest (71:72).  Odgovornost je nase v naslednjem napadu prevzel Mensud Julević, ki je po podaji Nika Bačvića zadel za zmago štiri sekunde pred koncem. Postojni je še ostalo časa za en napad, a so zapravili žogo.

Najboljši strelec pri domačih je bil z 19 točkami Luka Vončina, ki je temu dodal še pet asistenc in štiri pridobljene žoge. 14 točk je prispeval Niko Bačvič, ki je v statistiko vpisal še pet skokov, šest asistenc in tri pridobljene žoge. Pri gostih je s 27 točkami in 13 skoki blestel Gašper Jordan Rojko, edini pa je dvomestno število točk dosegel še Tilen Zalar (11 točk), ki je ob tem imel še šest skokov in osem asistenc.

Ilirija – Postojna 73:72 (15:16, 18:21, 23:24, 17:11)