Ilirija je prvak 2. SKL in novi član 1. SKL!

Novopečeni prvoligaš Ilirija

V tretji in odločilni tekmi finala 2. SKL sta se pomerili ekipi Nutrispointa Ilirije in PVC Nagode Postojne. Zmagovalec tekme je postal prvak 2. SKL in novopečeni prvoligaš.

Prvo tekmo finala je dobila Ilirija, ki je veljala za favorita in to tudi dokazala. Na drugi tekmi pa je ekipa Postojne presenetila in preložila razglasitev prvaka druge lige. Sledila je tretja tekma v Hali Tivoli, ki je bila odločilna.

Prednost devetih točk si je Ilirija priigrala že v prvi četrtini in nakazala svoj namen. Nasprotniku niso pustili veliko možnosti, saj Postojna v nobeni četrtini ni presegla štirinajstih doseženih točk. Tekma se je končala z rezultatom 90:49 za Ilirijo.

Varovanci Saše Dončića so tako postali prvaki druge slovenske košarkarske lige. V naslednji sezoni pa bodo nastopali med elito in se skušali dokazati med najboljšimi v Sloveniji.

NUTRISPOINT ILIRIJA : PVC NAGODE POSTOJNA – 90:49