Ilirija do zanesljive zmage

Ljubljana – S tekmo v Hali Tivoli se je začelo 7. kolo Lige Nova KBM. Ilirijani so v petkovem večeru zanesljivo opravili z ekipo ECE Triglav in se tako vrnili na zmagovalna pota. Ostale tekme 7. kola bodo odigrane jutri, v nedeljo in v torek, 16. novembra.
LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
7. kolo
Petek, 7. november

NUTRISPOINT ILIRIJA : ECE TRIGLAV 87:57 (21:15, 24:14, 23:6, 19:22)
Nutrispoint Ilirija: Kruzynski 2, Pavliha 11, Cerkvenik 12 (1:2), Duščak 11 (2:2), Pajić 4, Jurković 7 (4:7), Mikuš 7 (2:2), Bačvič 6 (2:2), Ciani 5 (1:2), Habot 8 (2:6), Kureš 8, Vončina 6 (1:2).
ECE Triglav: Hrovat 6 (1:2), Urbiha 8, Maček 2, Milašinović 9 (1:2), Eržen, Smrekar 8 (2:2), Čabrilo 9 (2:2), Podlipnik, Muratović 9 (3:3).
Nutrispoint Ilirija nadaljuje suverene predstave. Zabeležila je peto zmago in se začasno prebila na drugo mesto lestvice. Danes ni imela težav proti ECE Triglavu, ki je po petem porazu v šestih tekmah ostal na osmem mestu razpredelnice.
Ljubljančani so po dolgo časa izenačenem uvodu ob koncu prve četrtine prevzeli nadzor nad dogajanjem na parketu tivolske dvorane in prvih deset minut zaključili s +6. V drugem so nato varovanci Saše Dončića stopili na plin in prednost dvignili na 16 (45:29). Domača zmaga nikoli ni bila zares vprašljiva, tudi v tretji četrtini je prednost le še rasla in po 30 minutah znašala 33 točk. Na koncu je domači strateg ponudil več priložnosti tudi rezervistom, ki so tekmo mirno pripeljali do konca.
Pri Iliriji so trije košarkarji dosegli dvomestno število točk, in sicer Miha Cerkvenik (12), Dan Duščak (11) in Nejc Pavliha (11), pri gostih pa je bil najboljši strelec tekme Miha Muratović s 15 točkami. Lovro Urbiha je osmim točkam dodal 14 skokov.
V naslednjem kolu bo Nutrispoint Ilirija v nedeljo, 21. novembra, gostila Helios Suns, Triglav pa bo dan prej gostil Šentjur.