Ilirija do visoke zmage z okrepljeno ekipo

V poznem petkovem terminu je bila v Hali Tivoli odigrana prva tekma 5. kroga 2. SKL.

Tokrat tudi v neposrednem prenosu smo lahko spremljali dvoboj vrha lestvice med domačo Ilirijo in Gorico. Ilirija, ki je pred tekmo veljala za nespornega favorita, je hitro zagospodarila na terenu in si že po šestih minutah igre priigrala visoko prednost 17:2. Ljubljančani so v drugi četrtini še nekoliko dvignili igro v obrambi (prejeli so le devet točk), razlika pa je ob odmoru znašala visokih 21 točk (43:22).

V drugem polčasu smo spremljali nekoliko bolj sproščeno igro na obeh straneh, Ilirija pa je imela tekmo ves čas pod nadzorom in Goričanom ni dovolila, da bi se resneje približali. Prvi igralec tekme je bil ponovno vsestranski Prekmurec Niko Bačvič, ki je tekmo končal z 19 točkami, devetimi asistencami in šestimi skoki. Pod košem je bil nezaustavljiv nekdanji up Olimpije Haris Čučović, ki je 21 točkam (met iz igre 10/13) dodal še devet skokov.

Pri gostih se je z dvojnim dvojčkom (17 točk, 10 skokov) izkazal novinec Simon Tratnik, ki je bil red prekinitvijo prvi strelec 3. SKL v dresu Idrije. Dvojnega dvojčka je svojo statistiko vpisal tudi izkušeni Jan Močnik (15 točk, 10 asistenc).

Ilirija – Gorica 89:61 (23:13, 20:9, 26:25, 20:14)