Hopsi do zmage po preobratu, Helios dobil derbi

S tremi tekmami se je v soboto nadaljevalo 4. kolo drugega dela Lige Nova KBM. V Ligi za prvaka so igralci Rogaške doživeli prvi poraz. Šentjur zanesljivo koraka proti četrtfinalu, Hopsi pa so se z zmago v Kranju vključili v boj za zadnje mesto, ki pelje v četrtfinale državnega prvenstva. Igralec Hopsov, Josip Mikulić je s 33 točkami in 11 skoki dosegel statistični index 45.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA
4.kolo – Liga za prvaka
Sobota, 20. marca

ROGAŠKA : HELIOS SUNS 80:83 (20:18, 16:15, 15:26, 29:24)
Rogaška: Vujačić 6, Nichols 18, Igrutinović 14, Zupan 3, Gabrovšek 16, Šantelj 10, Blackshear 13.
Helios Suns: Ferme 12, Mirtić 15, Bratec 7, Sekulović 8, Mahkovic 20, Vujasinović 10, Keely 11.
V Ligi Nova KBM za prvaka ni več neporaženih ekip. Helios Suns je na gostovanju premagal Rogaško s 83:80. Slatinčani so po šestih zaporednih zmagah v državnem prvenstvu doživeli prvi poraz, Domžalčani pa so po štirih tekmah v drugem delu pri polovičnem izkupičku. Obračun ekip, ki sta v prvem delu zmagali v svojih dvoranah s točko razlike, je bil tudi tokrat napet in izenačen. Gostje so do odločilne prednosti prišli na začetku drugega polčasa z delnim rezultatom 19:2. Vodstva 52:40 niso več izpustil iz rok, čeprav se je Rogaška nekajkrat približala na par košev zaostanka (60:64, 67:71, 71:75).
Pri Helios Suns je imelo pet igralcev dvomestno število točk. Blaž Mahkovic jih je zbral 20, od tega 13 v drugem polčasu. Tibor Mirtič jih je prispeval 15 (6 skokov), dvanajst jih je dodal Tadej Ferme (8 podaj), enajst Reginald Kelly (met 5:7), deset pa Daniel Vujasinović. Pri domačih je David Nichols dosegel 18 točk, kar je njegovo povprečju na vrhu lestvice strelcev lige Nova KBM, David Gabrovšek pa 16 (met iz igre 5:6, trojke 3:3).
Slatinčani bo v naslednjem kolu 27. marca gostovala v Podčetrtku, Domžalčani pa bodo tekmo 5. kola s Šenčurjem igrali 31. marca.

4.kolo – Liga za obstanek

ECE TRIGLAV : HOPSI POLZELA 85:91 (25:23, 24:16, 13:23, 23:29)
ECE Triglav: Grubelič 12, Dornik 16, Urbiha 4, Ožegovič 11, Stavrov 13, Milašinović 11, Rodič 6, Smrekar 12.
Hopsi Polzela: Collins 10, Pešak 2, Copot 5, Jurček 18, Mikulić 33. Goltnik 4, Carver 19.
V tekmi 4.kola Lige za obstanek so igralci ECE Triglava lovili priključek do predzadnjega mesta, ki ga zasedajo igralci iz Polzele, zato je bila zmaga na tej tekmi za Gorenjce nujna. Tekmo so domačini začeli podjetno in si do konca prvega polčasa priigrali prednost desetih točk (49:39). A kot velikokrat v tej sezoni, v drugem polčasu domača ekipa ni bila na isti ravni kot v prvem in gostje so se vrnili v igro. Na krilih danes izjemnega Josipa Mikulića so do konca tretje četrtine rezultat izenačili, nato pa v zadnji četrtini prevzeli pobudo in tekmo prevesili v svojo korist. Gostje so prevladovali v skoku, saj so jih imeli 15 več od domačih, prav tako pa so za tri točke metali vrhunskih 55%, zato so na koncu zasluženo zmagali. S to zmago so igralci iz Polzele ušli Kranjčanom za tri zmage, po zmagah pa so se tudi izenačili z Zlatorogom iz Laškega, kateremu sedaj močno konkurirajo za 8. mesto v Ligi Nova KBM, ki vodi v četrtfinale državnega prvenstva.
Pri domači ekipi velja je Jan Dornik dosegel 16 točk, sledil mu je Andrej Stavrov s 13. Pri gostih je fenomenalno partijo odigral Josip Mikulić, ki je dosegel kar 33 točk, zadel 7 metov za tri točke in ujel 11 skokov za skupni indeks 45. K zmagi gostov je z dvojnim dvojčkom prispeval tudi Aaron Carver (19 točk in 11 skokov).
V naslednjem kolu bodo košarkarji iz Kranja 27. marca gostili Laščane, Hopsi pa isti dan igralce Šentjurja.

ŠENTJUR : ZLATOROG LAŠKO 74:67 (32:17, 10:19, 14:18, 18:13)
Šentjur: Tabak 6, Đapa 11, Mitrović 20, Samac 7, Ledl 8, Nemanič 11, Ahmedović 11.
Zlatorog Laško: Benson 12, Jereb 8, Požin 2, Glavan 2, Kellner2, Grušovnik 14, Ličen 7, Routt 8, Strel 12.
Šentjur strumno koraka proti 7. mestu po dveh delih tekmovanja v Ligi Nova KBM. Tokrat so domači premagali goste iz Laškega. Prvo četrtino so bili domači v napadu zelo razpoloženi, saj so si z 32 doseženimi točkami priigrali kar 15 točk prednosti. A so se v drugi četrtini igralci iz Laškega pobrali in domači zasedbi dovolili le 10 doseženih točk in na odmor odšli z znosnimi 6 točkami zaostanka. V tretji četrtini je tekma postala rezultatsko še bolj napeta, saj so igralci Šentjurja v zadnji del igre odnesli le dve točki prednosti. V zadnji četrtini pa so domačini le strnili svoje vrste in v večini tega dela igre držali med štiri in osem točk prednosti, na koncu pa se je razlika ustavila pri sedmih. Šentjur je na tej tekmi dosegel 8 skokov in 7 podaj več, to pa je bila tudi poglavitna razlika med ekipama, zaradi katere je zmaga zasluženo ostala v Šentjurju. Košarkarji Šentjurja na ta način strumno korakajo prosti sedmem mestu v Ligi Nova KBM in s tem k zanesljivi udeležbi v četrtfinalu državnega prvenstva.
Pri domači ekipi je bil najboljši strelec Stefan Mitrović, ki je dosegel 20 točk, sledili pa so mu trije soigralci z 11 točkami. Pri gostih je največ točk prispeval Matic Grušovnik, in sicer 14, z 12 točkami sta mu pomagala Casey Benson in Jakob Strel.
V naslednjem kolu bo ekipa Šentjurja 27. marca gostovala pri Hopsih, Laščani pa isti dan potujejo v Kranj.