Helios zmagal v Podčetrtku

Ljubljana – V sobotni tekmi 6. kola Lige Nova KBM so košarkarji Helios Suns v gosteh premagali Terme Olimia Podčetrtek in se tako zavihteli pod vrh lestvice, medtem ko so Termalci doživeli tretji zaporedni poraz.
LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
6. kolo
Sobota, 6. november

TERME OLIMIA PODČETRTEK : HELIOS SUNS 75:89 (12:22, 22:21, 22:22, 19:24)
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 13 (8:9), Boršić 2, Ž. Švigelj 4, G. Škorjanc 8 (1:2), Benson 9, Cerkovnik 6, Atanacković 18, Vasilić 15 (1:1).
Helios Suns: Ferme 16 (4:5), Pašajlić 5, Mirtič 4 (0:1), Ervin 14 (0:2), Oman 6, Mahkovic 11 (1:2), Jois 6 (0:2), Prepelič 11 (3:4), Šantelj 16 (2:2).
CELOTNA STATISTIKA
Košarkarji Helios Suns so vknjižili peto zmago v Ligi Nova KBM, četrto v nizu, in se utrdili pod vrhom razpredelnice. Zanesljivi dve točki na gostovanju v Podčetrtku so hkrati vzpodbuda pred nadaljevanjem prvenstva.
Domžalčani so vodili večji del srečanja – najvišje tik pred koncem s 87:72, vseeno pa pot do zmage ni bila povsem enostranska. Domači so se v 27. minuti približali na tri točke zaostanka (58:55), upanje za uspeh pa so imeli vse do zadnjih minut (77:71).
Zaključek tekme je pripadel gostom, pri katerih je pomembno vlogo odigral Carlbe Lee Ervin (14 točk, 9 podaj), uspešno pa so mu asistirali Tadej Ferme (16 točk, trojke 4:5), Leon Šantelj (16 točk, 6 skokov) in Bine Prepelič (11 točk, 11 skokov). Pri domačih sta bila najbolj razpoložena Simo Atanacković (18 točk, trojke 4:8) in Milojko Vasilić (15 točk, met 7:11, 12 skokov).
V 7. kolu bodo Podčetrtani 14. novembra gostovali na Polzeli, Domžalčani pa bodo 16. novembra gostili Krko.