Helios v gosteh premagal drugouvrščeno moštvo ABA 2 lige

Helios Sunsi so prišli do pomembne zmage v lovu na končnico v ABA 2 ligi. Na gostovanju v Skopju so ugnali drugouvrščeno MTZ Skopje Aerodrom (85-89)

To je bila še deveta zmaga Heliosa v tem tekmovanju, kar pomeni da jim za uvrstitev na eno izmed mest, ki vodijo v končnico manjka le še ena zmaga. Ključna za zmago Domžalčanov je bila tretja četrtina, kjer jim je uspel velik povratek. Po prvem polčasu so namreč zaostajali že za 8 točk, v tretji četrtini pa so prevladovali na parketu in jo dobili z 28-18, ter pred zadnjo četrtino vodili za dve točki (65-67). Gostitelji se sicer niso predali, MTZ se je v zadnji četrtini boril povsem do konca, vendar je Helios ostal osredotočen in tako iz Makedonije odhaja z zmago.

V vrstah Heliosa sta znova blestela Blaž Mahkovic in Davor Konjević. Prvi se je ustavil pri 29 točkah, 9 skokih in štirih asistencah, drugi pa pri 24 točkah, 3 skokih in dveh asistencah. Mahkovic je bil proglašen tudi za igralca 18. kola lige ABA 2.

Avtor: Timotej Prosenc