Helios Sunsi za uvod tesno poraženi

Helios Sunsi so na uvodnem obračunu drugega turnirja ABA 2 lige s 69:70 tesno izgubili proti MZT-ju iz Skopja.

Domžalčani, ki zaradi zdravstvenih zapletov tokrat nastopajo brez Hirschmanna, Omana in Bratec, naknadno pa se jim je v zadnjem dnevu pridružil še Sekulović, so se v začetnih minutah odlično upirali favoriziranemu Skopju. Košarkarji iz prestolnice Severne Makedonije so si pred zadnjo četrtino sicer nabrali 12 točk prednosti, a so jo Domžalčani do končnice izničili.

Helios je po trojki Fermeta 19 sekund pred koncem izid poravnal na 69, po le enem zadetem prostem metu Mekića pa je imel Vujasinović v rokah celo met za zmago, ki pa na žalost ni hotel skozi obroč. Izjemno partijo je ponovno odigral Blaž Mahkovic, ki je tekmo končal z 21 točkami, 5 skoki in 5 asistencami, 13 točk pa je dodal Tadej Ferme.