Helios Suns uspešni še drugič

Ljubljana – Ljubljanska hala Tivoli je bila v petek zvečer prizorišče dvoboja med domačo Nutrispoint Ilirijo in gosti iz Domžal. V tekmi 2. kola lige za prvaka, ki jo je bilo moč spremljati tudi v televizijskem prenosu na Sportklubu, so bili na koncu uspešnejši Domžalčani. V soboto, 12. in ponedeljek, 14. marca bodo odigrane še preostale tekme 2. kola v ligi za prvaka in ligi za obstanek.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA
Liga za prvaka
2. kolo
Petek, 11. marec

NUTRISPOINT ILIRIJA : HELIOS SUNS 81:90 (17:24, 21:16, 23:20, 20:30)
Nutrispoint Ilirija: Kraljević 4, Pajić 6, Bačvič 12 (3:3), Kureš 5, Vončina 2, Pavliha, Cerkvenik 8, Pelko 11, Milašinović 13, Jurković 11 (2:2), Mikuš, Ciani 9 (3:6).
Helios Suns: Ervin 4, Oman 4 (2:2), Mahkovic 28 (6:9), Prepelič 13 (3:4), Šantelj 19 (2:2), Bratec, Ferme 13 (1:1), Pašajlić 4, Mirtič, Jois 5 (1:2), Sirc.
Košarkarji Ilirije so po porazu v uvodnem kolu lige za prvaka proti Cedeviti Olimpiji gostili Domžalčane, ki so bili v uvodnem nastopu boljši od ekipe iz Podčetrtka.

Glede na zadnjo tekmo, ki so jo Domžalčani dobili za vsega tri točke, je bilo jasno, da zmagovalca ni bilo moč napovedati vnaprej. Sprva je sicer kazalo na gladko zmago gostov, ki so v prvi četrtini po zaslugi razpoloženih Leona Šantlja in Blaža Mahkovica hitro povedli s 23:11, a že v 12. minuti so nato domači vodili za koš in izid je ostal poravnan.

Ekipi sta bili skupaj do 33. minute in izida 67:68, nato so Domžalčani ušli najprej na pet in kasneje na sedem točk (74:81). V končnici so gosti prednost še povišali. Odločilni element na tekmi je bil bržkone skok pred obročema, kjer so bili gostje uspešnejši (39-30) in boljši met iz igre (56-:41-odstoten).

Najučinkovitejši pri zmagovalcih je bil Mahkovic z 28 točkami in devetimi skoki, Šantelj jih je dodal 19. Pri domačih je 13 točk dosegel Dejan Milašinović, Niko Bačvić pa 12.

Nutrispoint Ilirijo zdaj čaka krajši premor, Domžalčane pa že v sredo domači obračun s Krko.