Helios Suns nazaj na vrh lestvice

Ljubljana – V Ligi Nova KBM se je zaključilo 9. kolo. Helios Suns niso imeli težav s Triglavom, drugi dve tekmi pa sta bili zelo izenačeni. Na koncu sta bila Hopsi Polzela in, po podaljšku, Šentjur bolj spretna in tako so vse tri domače ekipe tudi zmagale.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
9. kolo
Sobota, 4. december

HELIOS SUNS : ECE TRIGLAV 91:55 (22:16, 26:14, 24:12, 19:13)
Helios Suns: Šujica 5 (1:2), Ferme 9, Pašajlić 10 (0:1), Mirtič 13 (3:3), Ervin 7 (1:1), Oman 4 (2:2), Mahkovic 12 (4:4), Jois 6 (0:2), Sirc 7 (1:4), Prepelič 5 (1:2), Šantelj 13 (5:6).
ECE Triglav: Urbiha 8, Praljak 5 (3:6), Maček 18 (0:1), Milašinović 2 (2:2), Eržen 3, Smrekar 2, Okorn 3, Čabrilo 14 (2:2), Muratović (0:2).
Košarkarji Helios Suns so v 9. kolu Lige Nova KBM podaljšali zmagovito serijo. V domačem prvenstvu so zabeležili sedmo zaporedno zmago.
Osma zmaga Domžalčanov, ki jih ob tekmi več od Krke uvršča na prvo mesto razpredelnice, ni bila vprašljiva. ECE Triglav, ki ob izkupičku 1-7 ostaja na dnu Lige Nova KBM, je izgubil vse četrtine in vpisal drugi najvišji poraz v Ligi Nova KBM. Z višjo razliko je le v uvodni tekmi sezone Krka premagala Zlatorog (+50).
Tekma je bila priložnost, da sta trenerja ponudila priložnost vsem igralcem. Pri domačih je najboljšo tekmo v Ligi Nova KBM odigral 18-letni Tibor Mirtič, ki je dosegel 13 točk (5 skokov), na strani ECE Triglava pa je 18 točk zbral dve leti starejši Jan Maček (trojke 4:7).
V 10. kolu bo ECE Triglav 7. decembra gostil Rogaško, Helios Suns pa 10. decembra čaka gostovanje na Polzeli.

HOPSI POLZELA : NUTRISPOINT ILIRIJA 82:81 (22:16, 26:24, 20:18, 14:23)
Hopsi Polzela: Rizman 20, Pešak 2 (2:2), Besedić 20 (9:10), Vranjkovič 9 (1:2), Bašić 6, Vašl 25 (7:11).
Nutrispoint Ilirija: Cerkvenik 11, Duščak 18 (4:5), Kraljević 4, Pajić 10 (2:2), Jurkovič 5 (0:2), Bačvič 3 (1:2), Ciani 2, Habot 15 (5:8), Kureš 4 (2:2), Vončina 9 (1:1).
Košarkarji Hopsov so prvič v sezoni prišli na 50-odstotni izkupiček. V domači dvorani so zabeležili šele drugo zmago v sezoni oziroma četrti par točk v osmih nastopih. Premagali so najprijetnejše presenečenje nove sezone, novinca v Ligi Nova KBM, Nutrispoint Ilirijo, ki je prvič v sezoni doživela dva zaporedna poraza.
Čeprav so Hopsi dobili prve tri četrtine in imeli pred zadnjimi desetimi minutami deset točk naskoka, je odločitev o zmagovalcu padla šele v zadnjem napadu. Dan Duščak, sicer prvi strelec Ilirije z 18 točkami (met 6:15), je imel dve sekundi pred koncem priložnost za zmago, vendar je neoviran zgrešil met z vrha rakete.
Pri Hopsih so trije igralci skupaj dosegli 65 točk. Miha Vašl je s 25 točkami (met 8:17, 13 skokov) prevzel prvo mesto na lestvici strelcev lige Nova KBM (povprečje 21,3 točk). Po dvajset pa sta jih prispevala Jan Rizman (trojke 6:11) in Jure Besedić (met 5:11, 7 skokov).
V 10. kolu, 7. decembra, Hopse čaka gostovanje v Novem mestu, Nutrispoint Ilirijo pa 13. decembra tekma v Šenčurju.

ŠENTJUR : ROGAŠKA 90:88 (9:22, 30:21, 14:18, 26:18, 11:9) *po podaljšku
Šentjur: Brunčević 13 (2:2), Tabak 2, Tomažič 14 (2:2), Holmes 19 (5:5), Rikalo 20 (7:9), Držić 10, Đapa 6 (1:2), Nemanič 6.
Rogaška: Sivka 3, Vujačić 26 (4:5), Šikanič 1 (1:2), Zupan 6, Primorac 2, Bratož 9 (3:4), Armstrong 22 (4:4), Jackson 19 (2:2).
Lokalni derbi ekip, ki sta imeli pred tem krogom po dve zmagi, se je po podaljšku končal v korist Šentjurja. Zanj je bila to druga zmaga pred domačimi gledalci, Rogaška pa še naprej ostaja brez uspeha izven svoje dvorane.
Gostje so bili v rednem delu bližje zmagi, saj so minuto in pol pred koncem po košu Petra Vujačića vodili s 76:73, po njegovi trojki z osmih metrov enajst sekund pred koncem pa z 79:77.
Marko Rikalo (20 točk, 14 podaj) je s črte prostih metov izsilil podaljšek, v dodatnih petih minutah pa je prišla do izraza kolektivna igra Šentjurja, ki je imel pet igralcev v dvomestnih številkah. Devetnajst točk in devet skokov je prispeval Jonathan Holmes (206 cm), nova okrepitev Šentjurja, 14 jih je dodal Tim Tomažič, 13 Tarik Brunčević, deset pa Ivan Držić.
Pri gostih se je vseh osem igralcev, ki so stopili na parket, vpisalo med strelce, poleg Vujačića (26 točk) pa sta izstopala Terry Lee Armstrong z 22 točkami in Ronald Eugene Jackson z 19 (9 skokov).
V naslednjem kolu bo Rogaška 7. decembra gostovala v Kranju, Šentjur pa bo 11. decembra gostil Terme Olimia.

9. kolo
Petek, 3. december

ZLATOROG LAŠKO : TERME OLIMIA PODČETRTEK 58:80 (19:21, 14:19, 13:21, 12:19)
Zlatorog Laško: Jančar Jarc 8, Kerič 4 (2:2), Pirš 1 (1:2), Filipič 3, Kalan 3, Copot 8, Kellner 2, Grušovnik 17, Tunstall 12 (4:4).
Terme Olimia Podčetrtek: Bizjak 3, Strnad 5 (1:2), Boršič 5, Ž. Švigelj 2, G. Škorjanc 6 (1:2), Čebular 21 (9:10), Cerkovnik 8 (4:4), Atanacković 21 (7:7), Vasilić 9 (3:4).
Košarkarji Term Olimia so zabeležili peto zmago v Ligi Nova KBM oziroma tretjo na štirih gostovanjih v tej sezoni. V Laškem so upravičili vlogo favorita proti zadnjeuvrščenemu Zlatorogu in zmagali z 80:58.
Laščani, ki so šele tretjič v sezoni igrali v dvorani Tri lilije in drugič v zadnjih šestih kolih, so bili brez možnosti za uspeh. Izgubili so vse četrtine, drugi polčas s 25:40 in doživeli sedmi poraz. Gostje so iz igre metali 46%, Laščani le 37%, prav tako pa so Termalci izvajali 29 prostih metov, domača zasedba pa le 8, v teh dveh elementih, poleg osmih izgibljenih žog ekipe iz Laškega, pa tiči večina razlogov za visoko zmago igralcev iz Podčetrtka.
Pri zmagovalcih sta po 21 točk in sedem skokov zbrala Sandi Čebular (met 5:13) in Simo Atanacković (met 6:16), za domače pa je največ točk dosegel Matic Grušovnik (17 točk, 9 skokov).
Zlatorog bo 9. decembra, v 10. kolu gostil Krko, Terme Olimia pa bodo dva dni kasneje gostovale v Šentjurju.