Helios povedel v polfinalni seriji

Ljubljana – Prvo polfinalno tekmo Lige Nova KBM so odigrali košarkarji Krke in Helios Suns, zmage s 75:81 so se veselili gostje. Najboljši strelec srečanja je bil Jan Špan (Krka) z doseženimi 20 točkami, medtem ko jih je v zasedbi Helios Suns največ dosegel Lovro Buljević, in sicer 14 (5 skokov).

Liga Nova KBM
POLFINALE
1. tekma

SOBOTA, 20. maj
KRKA : HELIOS SUNS 75:81 (20:28, 17:22, 22:18, 16:13)

Krka: Stergar 12 (3:4), Cerkvenik 4, Stipčević 15 (2:2), Stavrov 3, Jurkovič 9 (1:2), Spasojević 12 (0:1), Špan 20.
Helios Suns: Luke 13, Ferme 9 (3:4), Mirtič 13 (3:5), Buljević 14, Oman 1 (1:2), Tunstall 9 (3:5), Bačvič 9 (2:4), Mahkovic 11 (1:2), Sirc 2.

Domžalčani so osvojili dolenjsko prestolnico in si na stežaj odprli vrata do nastopa v velikem finalu Lige Nova KBM. Druga polfinalna tekma bo 23. maja v Domžalah, morebitna tretja pa 27. maja v Novem mestu.

Na drugi polfinalni tekmi je Cedevita Olimpija v zmagah povedla z 1:0, potem ko je v petek v gosteh premagala GGD Šenčur z 72:64.

Izbranci gostujočega trenerja Dejana Jakare so že v začetku osme minute po trojki Američana Austina Luka povedli za deset točk (20:10). Popoln nadzor nad tekmeci, ki so jim pred časom prizadejali boleč poraz na finalni tekmi zaključnega turnirja regionalnega tekmovanja, so imeli skozi celoten prvi polčas, poldrugo minuto pred odhodom na veliki odmor pa je njihova prednost znašala velikih 15 točk (50:35).

Domžalčani so po zadetem metu Blaža Mahkovica za tri točke v začetku drugega polčasa povedli s 55:37, kar je bila tudi njihova najvišja prednost na tekmi, nato pa so varovanci domačega trenerja Gašperja Okorna naredili delni izid 11:0 in gostujočo klop prisilili v minuto odmora. Gostitelji so se jim v 29. minuti približali na šest (55:61), tri minute kasneje pa na pet točk (63:68).

Prelomni trenutki dvoboja so minili v znamenju košarkarjev iz osrednje Slovenije. Po trojki Mahkovica in polaganju hrvaškega centra Lovra Buljevića so Dolenjcem zelo hitro znova ušli na +10 (73:63), lepo zalogo v točkah pa kljub dolenjskim “jurišnim napadom” – v 36. minuti so znižali na 63:68, 43 sekund pred koncem pa na 75:79 – zadržali do zadnjega zvoka sirene.

V domžalski zasedbi je bil najbolj učinkovit Buljević s 14 točkami, eno manj sta dosegla Luke in Tibor Mirtič. V novomeški je Jan Špan dosegel 20, Rok Stipčević pa 15 točk.