Helios do 22. zmage v sezoni

Ljubljana – Na Polzeli sta se v 27. kolu Lige Nova KBM pomerili ekipi Hopsov in Helios Suns, gostje so slavili s 87:105. Domžalčani so dobili vse četrtine in še tretjič v sezoni premagali Hopse. Po dvajset točk sta dosegla Marko Vranjkovič (Hopsi Polzela) in Jan Zemljič (Helios Suns).

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

27. kolo
Nedelja, 7. maj

HOPSI POLZELA : HELIOS SUNS 87:105 (27:32, 21:26, 17:24, 22:23)
Hopsi Polzela: Besedić 4, Glavan 15 (3:3), Vranjkovič 20 (2:2), Regoršek 11 (7:10), Grušovnik 9 (0:1), Borišek 5 (2:4), Goltnik 13 (2:2), Jošt 4 (2:3), Vasilić 6.
Helios Suns: Ferme 16, Babič 4, Zemljič 20 (1:1), Mirtič 14, Buljević 13 (4:4), Oman 5, Tunstall 12 (2:4), Bačvič 12 (3:4), Sirc 9.

Helios Suns je v zadnjem kolu rednega dela Lige Nova KBM vpisal dvaindvajseto zmago v sezoni in zasedel drugo mesto z enakim izkupičkom kot vodilna Krka. V četrtfinalu na dve zmagi se bodo Domžalčani merili z Rogaško. Prve tekme bodo 11. maja, druge 14. in 15. maja, morebitne tretje pa 16. in 19. maja.

Zadnje kolo rednega dela se bo končalo v ponedeljek s tekmama Terme Olimia – Zlatorog in Ilirija – GGD Šenčur.

Hopsi so sezono končali z izkupičkom 8-19 in bodo tudi v naslednji sezoni člani Lige Nova KBM. Zlatorog Laško se seli v 2. SKL, po letu odsotnosti pa se med elito vrača ECE Triglav.

Domžalčani so do zmage prišli brez prvega strelca ekipe Blaža Mahkovica in najboljšega podajalca Lige Nova KBM Austina Luka.

V uvodu se je odlično znašel 18-letni Jan Zemljič, ki je v prvi četrtini dosegel kar 18 točk, ko so se mu v napadu priključili še ostali soigralci, Polzelani niso imeli več pravih možnosti. Helios Suns je dobil vse četrtine, najvišjo prednost pa je dosegel na začetku zadnje četrtine pri rezultatu 88:67.

Mladi Zemljič je tekmo končal pri 20 točkah (met 8:19), Tadej Ferme je zbral 16 točk in 10 podaj, dvomestno število točk pa so dosegli še štirje varovanci trenerja Dejana Jakare. Pri Hopsih se je z 20 točkami in 16 skoki izkazal Marko Vranjkovič.