Grum z metom za zmago ohranil LTH na vrhu lestvice

Danes so bile odigrane štiri tekme 20. kola 2. lige Slovenskega državnega prvenstva v košarki. Prav na vseh tekmah so slavile boljše uvrščene ekipe. LTH se je z metom za zmago obdržal na vrhu lestvice.

Novomeščani slavili na Livadi

Žoltasti Troti so gostili ekipo Portoroža. Vlogo favorita so hitro opravičili in prvo četrtino dobili s 7 točkami prednosti. Tudi v nadaljevanju niso izgubili nobene četrtine in na koncu slavili z rezultatom 89:75. V vrstah domačih se je najbolj izkazal Jure Prus, ki je dosegel 19 točk.

Razigrani Litijani premagali Mesarje

V ŠD Litija so gostovali košarkarji Sežane. Gostje so srečanje slabo začeli in dopustili domačinom, da so si priigrali prednost. Pred zadnjo četrtino so izgubljali za 16. Primorci so poskušali zrežirati preobrat, vendar jim je zmanjkalo časa. Igralec srečanja je z 18 točkami postal Jakob Strel.

Grum s trojko prinesel zmago LTH-ju

V Postojni so gostovali košarkarji vodilnega LTH Castingsa. Spremljali smo izjemno napeto srečanje, ki je bilo odločeno šele 3 sekunde do konca. Najprej je z metom za dve poskušal Dominik Vršnik, vendar je njegov poskus blokiral Rok Jakobčič. Nato pa je trojko za zmago zadel 30-letni Luka Grum. Z 22 točkami je postal tudi prvi strelec srečanja. Še bolj efektiven pa je bil Vršnik, ki je poleg 18 točk ujel še 12 skokov.

Gorčani slavili v Medvodah

V Medvodah smo spremljali vroč obračun med domačimi košarkarji in košarkarji Nove Gorice. Na tekmi so bile dosojene kar 4 tehnične napake. Proti trenerju Medvod Borisu Jeršinu je bila vložena tudi disciplinska prijava, zato ne bo smel voditi svoje ekipe na tekmi 21. kola. Sicer je bilo srečanje izenačeno samo v prvem polčasu. V nadaljevanju so si gostje priigrali prednost in na koncu slavili z 76:65. Junak tekme je bil Jan Močnik, ki je vknjižil 19 točk in 8 asistenc.

Po odigranih tekmah je vrh lige enak kot prejšnji teden. Z novim porazom pa je Sežana padla na 8. mesto. Prehitela sta jo Portorož in Gorica.