Green nerešljiva uganka za Podčetrtane

Ljubljana – V Škofji Loki je v 22. kolu Lige Nova KBM gostovala ekipa Term Olimia Podčetrtka, zmage pa so se veselili košarkarji LTH Castingsa s 93:80. Odličen strelski dan je imel Javon John Greene, ki je dosegel kar 36 točk (trojke 9:14), v gostujočem dresu je bil v napadu najučinkovitejši Nikola Tadić, dosegel je 18 točk.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

22. kolo
Ponedeljek, 27. marec

LTH CASTINGS : TERME OLIMIA PODČETRTEK 93:80 (17:22, 22:18, 25:15, 29:25)
LTH Castings: Čibej 6 (1:2), Ristić 8, Frelih 7, Grum 6, Milašinović 11 (2:2), Bilić 9 (3:3), Greene 36 (3:3), Kegler 10 (4:4).
Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 11, Kosič 10, Škorjanc 7, Švigelj 8, Stoimenov 4, Struger 10, Čebular 4, Atanacković 8 (2:4), Tadić 18 (4:4).

Košarkarji LTH Castings so vpisali pomembni dve točki v boju za obstanek v Ligi Nova KBM. V zadnji tekmi 22. kola so pred domačimi gledalci premagali Terme Olimia s 93:80.

Ločani so zabeležili sedmo zmago v sezoni oziroma peto na zadnjih devetih tekmah. Hkrati so prvič v sezoni premagali klub iz Podčetrtka, ki je pet tekem pred koncem rednega dela pri 50-odstotnem izkupičku.

LTH Castings je temelje za zmago postavil v tretji četrtini, ki jo je dobil s 25:15, v zadnjih desetih minutah pa je rutinirano zadržal priigrano prednost.

Odlično predstavo v domačem dresu je prikazal Javon John Greene, 23-letni levoroki branilec iz ZDA, ki je s 36 točkami izenačil rekord Lige Nova KBM v tej sezoni (zdaj si ga deli z Janom Copotom) ter postavil drugi najvišji statistični indeks v tekmovanju. Z metom 12:19, trojke 9:14, in šestimi skoki je prišel do indeksa 37. Višjega je v tej sezoni dosegel le Jan Copot iz Zlatoroga (40).

LTH Castings bo v naslednjem kolu (1. april) gostoval v Šentjurju, Terme Olimia pa bodo gostile Krko (3. april).