Goran Dragić zgrešil met za zmago #video

Včeraj zvečer je bila, ob Evropejcem prijaznem terminu, na sporedu četrta tekma med Milwaukee Bucksi in Miami Heatom. Bucksi so kljub zgodnji poškodbi Giannisa Antetokounmpa prišli do tesne zmage po podaljšku (115-118) in tako serijo znižali na 1-3.

Miami je imel v rokah zaključno žogico za napredovanje v finale Vzhodne konference. Na roko jim je šla tudi poškodba Giannisa v drugi četrtini, saj je Grk obnovil poškodbo gležnja, pred tem pa je Milwaukee skoraj sam držal v igri. A po njegovem odhodu s parketa je vajeti v roke prevzel Khris Middleton, ki je odigral kar 48 minut tekme, torej praktično brez prestanka. Na koncu je vpisal 36 točk, 8 skokov in podaj, ter tudi zadel ključno trojko za zmago Bucksov.

Svoje je na tekmi prispeval tudi Goran Dragić, ki še vedno uživa veliko zaupanje trenerja Erika Spoelstre. Tekmo je znova pričel v prve peterki in igral kar 40 minut, pri tem pa dosegel 17 točk, 4 skoke in 8 asistence. Žal pa ni bil razpoložen pri metu za tri točke, saj je zadel zgolj enkrat iz kar devetih poskusov. Imel je tudi priložnost, da Miami lastnoročno popelje v konferenčni finale, saj je v zadnji sekundi zadnje četrtine, po podaji Jaeja Crowderja s strani, s težkim metom za tri lovil zmago, a bil nenatančen.

Košarkarji Miamija so sicer znova igrali izredno ekipno in točkovno ni nihče od igralcev povsem izstopal. Bam Adebayo je zbral 26 točk, sledil je Duncan Robinson z 20-imi, Crowder jih je ob šestih zadetkih trojkah prispeval 18, Butler in Dragić pa sta jih prispevala po 17.

Bucksi so tako Vročici odvzeli prvo zaključno žogico, a ob tem velja omeniti, da še nobeno moštvo v zgodovini lige NBA ni nadoknadilo zaostanka z 0-3.