Golemac: “Z dvema novima košarkarjema se je vzdušje v ekipi spremenilo”

Košarkarji Cedevite Olimpije so v šestem kolu 7DAYS EuroCupa zabeležili tesen poraz proti ekipi Virtusa Segafreda Bologne. Na spektaklu v Areni Stožice so bili gostje boljši s končnim rezultatom 104:101.

Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca so pred glasnimi domačimi navijači klonili proti zasedbi Virtusa iz Bologne. Zmaji so do zadnje sekunde držali korak s tekmeci, na koncu pa jim je znova zmanjkalo nekaj športne sreče. Končni izid srečanja je bil 104:101 v korist gostov.

Obračun med Cedevito Olimpijo in Virtusom je bil izenačen vse do konca. Najvišjo prednost na tekmi so imeli gostje v drugi četrtini, ko so vodili za 13 točk. Ljubljančani so se v nadaljevanju uspeli priključiti in na odmor odšli z le točko zaostanka (53:54). Tudi v drugem delu si nobena od ekip ni uspela priigrati ugodnejše prednosti. Rezultat je bil po 30 minutah igre poravnan na 82:82. Italijani so se v zadnjih minutah nekoliko odlepili, Zmaji pa jih niso več uspeli ujeti. Jacob Pullen je imel v zadnjih sekundah met za izenačenje, ki pa žal ni našel poti skozi obroč.

Izjemno predstavo je uprizoril Yogi Ferrell, ki je že v prvem polčasu dosegel 20 točk, na koncu pa se je ustavil pri 24. Temu je dodal še 11 asistenc. Z 18 točkami sta bila zelo uspešna tudi Edo Murić in Alen Omić.

Naslednja tekma zeleno-oranžne čaka v soboto ob 19.00, ko bodo v okviru 11. kola regionalne lige gostovali pri beograjskemu Partizanu.

IZJAVI PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Z dvema novima košarkarjema se je vzdušje v ekipi spremenilo. Imeli smo en pravi trening in začutili smo, da je vzdušje pozitivno. Fantje se niso predali. Res verjamem v to ekipo, da ima kakovost, da igra pametno košarko.“

Alen Omić, košarkar KK Cedevita Olimpija:
“Žal mi je te tekme, ker smo znova tesno izgubili. Imeli smo met za podaljšek. Ta poraz boli, a rečem lahko samo, da moramo dvigniti glave in iti nazaj v dvorano trenirati. Napredovati moramo kot ekipa, verjeti moramo en v drugega in v trenerja. Biti moramo pozitivni in rezultati bodo prej ko slej prišli.”

7DAYS EUROCUP, SKUPINA B, 6. KOLO

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), sreda, 8. december:
CEDEVITA OLIMPIJA – VIRTUS SEGAFREDO BOLOGNA 101:104 (25:29, 28:25, 29:28, 19:22)

Cedevita Olimpija: Pullen 10, Ferrell 24 (11 asistenc), Ejim 8, Murić 18 (6 skokov), Auguste 3 (5 asistenc), Blažič 15 (5 asistenc), Hodžić 3, Ščuka, Omić 18, Radovanović 2, Habot, Rupnik.