Filipovski po trilerju do poraza na derbiju

Danes sta bila v ligi ABA odigrana dva obračuna 9. kroga. Igokea je v zadnji minuti srečanja s 73:71 prišla do težke zmage nad Borcem, še bolj napeto je bilo v Baru, kjer je Mornar po podaljšku prišel do zmage nad Partizanom.

Derbi med Partizanom in Mornarjem so precej boljše začeli varovanci Saše Filipovskega, saj so vodili od samega začetka in si po prvi četrtini nabrali 7 točk prednosti. Beograjčani so igro nadzorovali tudi v drugi četrtini, popolnoma drugačna slika pa je bila v drugem polčasu. Mornar je v tretji četrtini na krilih odličnega Jacoba Pullena, ki je v tem delu igre dosegel kar 13 točk, prednost počasi topil, pred zadnjimi desetimi minutami igre pa si celo nabral 3 točke naskoka.

Moštvi sta bili v zadnji četrtini vseskozi izenačeni, zadnje točke v rednem delu pa je za podaljšek že 76 sekund pred koncem iz linije prostih metov dosegel prav Pullen. V podaljšku je vseskozi boljše kazalo Partizanu, a je obračun 30 sekund pred koncem odločil Isaiah Whitehead. S trojko je nato na nasprotni smeri najprej poskušal še Gordić, za njim pa tudi Miller-McIntyre, a sta bila oba neuspešna.