FIBA EP ŽU 18: Slovenija še četrtič zmagala

Ljubljana/Sofija: Slovenska ženska reprezentanca do 18 let, ki od 27. julija do 1. avgusta 2021 nastopa na drugem nivoju FIBA evropskega prvenstva v obliki challengerja v bolgarskem glavnem mestu Sofiji, je dosegla že svojo četrto zaporedno zmago. Tokratna tekmica, reprezentanca Bolgarije, je bila tudi najbolj zahtevna, a so naše igralke z boljšo igro v drugem polčasu zmagale z 59:51. Svojo zadnjo tekmo bodo dekleta odigrala jutri, 1. avgusta, ko se bodo ob 16. uri po slovenskem pomerile z Ukrajino.

Slovenska reprezentanca je svojo najbolj zahtevno tekmo na turnirju začela v skladu z močjo nasprotnic in tekma je bila celoten prvi polčas zelo izenačena. Motivirane domačinke so nekajkrat povedle, na polčas pa odšle tudi s tremi točkami prednosti (32:29). Tudi večina tretje četrtine je bila izenačena, nato pa so Slovenke ob koncu četrtine in na začetku zadnje četrtine z odlično obrambo in dvema trojkama naredile delni rezultat 13:0, kar je tekmo prevesilo v slovensko korist. Do konca tekme so bile Slovenke nato dovolj koncentrirane, da so prednost držale na varnih šest do do devet točk in se zasluženo veselile svoje četrte zaporedne zmage.

Pri Slovenkah je bila tokrat izjemna Zala Šrot, ki je 16 točkam dodala kar 20 skokov! Edina druga Slovenka z dvomestnim številom doseženih točk je postala Sara Sambolić, ki jih je dosegla 11. Reprezentanca deklet do 18 let bo svojo zadnjo tekmo na turnirju odigrala jutri, ko se bo ob 16. uri po slovenskem času srečala z reprezentanco Ukrajine.