FIBA EP ŽU 18: Slovenija boljša od Albanije

Ljubljana/Sofija: Slovenska ženska reprezentanca do 18 let, ki od 27. julija do 1. avgusta 2021 nastopa na drugem nivoju FIBA evropskega prvenstva v obliki challengerja v bolgarskem glavnem mestu Sofiji, je v prvi tekmi z lahkoto visoko premagala vrstnice iz Albanije, s končnim rezultatom 90:21. Naslednjo tekmo bodo dekleta odigrala jutri, ko se bodo ob 14. uri pomerile proti reprezentanci Severne Makedonije.

Slovenska reprezentanca je svojo prvo tekmo v Sofiji, kjer v skupini D sodelujejo tudi Ukrajina, Bolgarija, Švica, Makedonija in Albanija odigrala prav proti slednji in tekmo brez težav dobila z visoko razliko. Mlade Albanke tehnično in taktično ter fizično niso na ravni naše reprezentance in tako visok poraz je postal logična posledica prej naštetega dejstva. Že po prvem polčasu so Slovenke vodile za kar 40 točk, nato pa so v preostanku tekme uigravale svoje taktične različice, ki jim bodo prišle prav na naslednjih tekmah. Končni rezultat tekme je bil 90:21.

Za našo reprezentanco, kjer so danes nastopile prav vse igralke in si tudi dokaj enakomerno porazdelile igralne minute ter breme v napadu, je bila najboljša strelka Zala Šrot, ki je dosegla 12 točk in 9 skokov, z dvojnim dvojčkom pa se je izkazala Mia Žeks, ki je desetim točkam dodala 12 skokov. Reprezentanca deklet do 18 let bo svojo naslednjo tekmo odigrala jutri, ko se bo ob 14. uri pomerila proti reprezentanci Severne Makedonije.