FIBA EP ŽU 16: Slovenke boljše tudi ob Belgije

Ljubljana/Matosinhos: Slovenska ženska reprezentanca do 16 let nastopa od 9. do 14. avgusta na FIBA evropskem prvenstvu v obliki challengerja v portugalskem mestu Matosinhos, kjer se v skupini C meri z reprezentancami Rusije, Češke, Poljske, Belgije in Portugalske. V drugi tekmi tekmovanja so Slovenke po odlični zadnji četrtini brez težav z rezultatom 62:47 odpravile ekipo Belgije.

Rezultat včerajšnje, druge tekme slovenske reprezentance kaže na dokaj prepričljivo zmago naših deklet, a so si naše igralke višjo prednost zagotovile šele po veliko boljši igri v zadnji četrtini. Tokrat našim reprezentntkam ni stekel met, a so to nadoknadile z odlično igro v obrambi in Belgijkam dovolile le 47 doseženih točk. Slovenke so bile tudi boljše v skokih (61-52), izgubile so manj žog od Belgije ter doegle več podaj, zato je končni rezultat tekme popolnoma realen. Obramba je temelj, ki slovenski ekipi daje podporo za naslednje tekme, ki so še pred njo.
Najboljša strelka srečanja je tokrat postala Zoja Štirn, ki je dosegla 17 točk in zbrala 11 skokov, Ajša Sivka pa je dosegla 11 točk in dodala kar 19 skokov. Reprezentanca deklet do 16 let bo svojo naslednjo tekmo odigrala danes, ko se bo ob 16. uri po slovenskem času pomerila proti Češki.