Dvojni dvojček Cerkovnika za zmago Podčetrtka v Domžalah

Z gostovanjem Term Olimia Podčetrtka v Domžalah se je danes nadaljevalo 1. kolo drugega dela Lige Nova KBM. Po boljši igri predvsem v tretji četrtini srečanja so Termalci premagali domačo ekipo Helios Sunsov. Jutri bosta na sporedu še dve tekmi 1. kola.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA
Petek, 26. februarja

HELIOS SUNS : TERME OLIMIA PODČETRTEK 65:72 (18:20, 14:12, 14:22, 19:18)
Helios Suns: Sekulović 8, Mahkovic 21, Prepelič 8, Ferme 12, Bratec 9, Lorbek 6, Keely 1.
Terme Olimia Podčetrtek: Maček 5, Čebular 3 , Cerkovnik 17, Tomažič 10, Atanacković 20, Strnad 5, Škorjanc 6, Vasilić 6.
Obračun tretje in pete ekipe po prvem delu prvenstva je dobila slednja. Podčetrtani so prevladovali predvsem v tretji četrtini, v kateri so naredili dvomestno razliko, kar je bil dovolj velik zalogaj za prvi točki v drugem delu. Ekipi sta v prvem polčasu pokazali precej izenačeno predstavo, še največjo prednost so si v drugi četrtini priigrali gosti, ko so povedli za šest točk. Ti so prevladovali v tretji četrtini, ko so minuto in pol pred koncem pobegnili za enajst točk (52:41), v zadnjih deset minut pa so nesli osem točk zaloge. Podčetrtani so v uvodu zadnjega dela igre povedli za 12 točk, prišli so tudi na +13, kar je bil dovolj velik zalogaj za zmago.
Blaž Mahkovic je bil z 21 točkami najboljši pri Heliosu, Simo Atanacković pa pri gostih z 20. Anže Cerkovnik je za zmagovalce dodal 17 točk in 11 skokov.
Helios bo tekmo 2. kola v gosteh proti Krki igral šele 17. marca, Podčetrtek pa bo 6. marca gostoval v Šenčurju.