Dragićeva vrsta v zaključku priznala poraz Maccabiju

Baskonia Zorana Dragića je zabeležila še drugi zaporedni evroligaški poraz. Po Fenerbahčeju so bili v sklopu 20. kroga tokrat z 91:82 boljši košarkarji Maccabija iz Tel Aviva.

Baskonia je dobro odprla tekmo in povedla z delnim izidom 6:0. Toda Izraelci so kmalu izenačili in z enako prednostjo dobili prvo četrtino. Maccabi se od tekmeca ni uspel odlepiti, Baskonia pa je do polčasa znižala zaostanek na -4 (47:43).

Dragićevo moštvo je tudi v nadaljevanju tesno držalo stik z domačimi, a nikakor niso uspeli izenačiti. Štiri minute pred koncem je na semaforju kazalo še 80:76 v korist Maccabija, slednji pa so nato s serijo 12:4 srečanje dokončno obrnili v svoj prid.

Strelec tekme je bil z 19 točkami Pierriá Henry na strani Baskonie, točko manj je dosegel njegov soigralec Alec Peters.  Pri Maccabiju sta bila najbolj natančna Elijah Bryant in Othello Hunter, oba s 14 točkami.  Zoran Dragić je dodal 8 točk, 3 skoke in 3 asistence.