Odlični Dragić skoraj osmodil prvake

V eni lepših tekem novega NBA mehurčka so branilci naslova Toronto Raptors po napeti končnici premagali Miami Gorana Dragića. Slovenec, ki kot po pravilu igra dobro proti ameriškemu severu, je bil tisti, ki je zrežiral preobrat, a so na koncu kanadski predstavniki s 107-103 tekmo vseeno dobili.

Po tem, ko je Vročica v soboto nadigrala Denver (125:105) so se danes ponoči v težavah znašli že v drugem polčasu, ko so zaostajali že za 17 točk. Po zaslugi Gorana Dragića, ki je odlično dirigiral Miamijev napad, so s soigralci uspešno ujeli priključek, v začetku zadnje četrtine pa celo povedli 87-84.

Usodni sta bili dve izgubljeni žogi v izdihljajih tekme, ko je Dragić slabo podal proti Jimmyju Butlerju, slednji pa je v zadnjem napadu zapravil tudi končno žogo za zmago. Zlati slovenski kapetan je prispeval 25 točk, 5 asistenc in 5 skokov.

Za Toronto, ki je v soboto gladko odpravil LA Lakerse (107:92), je svojo formo potrdil Fred VanVleet. Zadel je 7 trojk in vseh 13 prostih metov, kar je naneslo za osebni rekord 36-tih točk.